SDE ministrite kommunikatsiooninõunike meeskonnaga liituvad Ann-Marii Nergi, Pavel Prokopenko, Airi Kaunissaare ning Oskar Lepik

PiretUncategorized

Majandus- ja taristuminister Riina Sikkuti kommunikatsiooninõunikuna asub tööle pika ajakirjanduskogemusega Ann-Marii Nergi (fotol) ning kultuuriminister Piret Hartmani meeskonnaga liitus hiljuti PPA ja SEB taustaga Pavel Prokopenko. Septembrist liigub töö- ja terviseministri kommunikatsiooninõunikuks senine Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kommunikatsioonijuht Airi Kaunissaare (endise perek. nimega Ilisson) ning augusti lõpust on keskkonnaminister Madis Kallase kommunikatsiooninõunikuks eelnevalt Sotsiaalministeeriumis töötanud Oskar Lepik.

Majandus- ja taristuminister Riina Sikkuti meeskonnaga liitub Ann-Marii Nergi nõustamisagentuuri Miltton ridadest. Eelnevalt töötas Nergi 10 aastat Delfi ja Eesti Päevalehe majandusajakirjanikuna, millest kolm aastat juhtis ta EPL ja Delfi majandustoimetust. „Ajakirjanikutöös puutusin palju kokku just majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teemadega. Energiakriisi tõttu on valitsuse majanduspoliitikad ja meetmed eriti terava tähelepanu all ning need teemad puudutavad absoluutselt kõiki Eesti elanikke ja ettevõtteid. Minister Sikkuti kommunikatsiooninõunikuna töötamine on hea võimalus rakendada varasemat kogemust selleks, et panustada kriisilahenduste paremasse kommunikatsiooni,“ ütles Nergi.

Kultuuriminister Piret Hartmani meeskonnaga liitunud Pavel Prokopenkol on kogemus nii era- kui ka avalikust sektorist. Prokopenko töötas varem Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindajana ning SEB pangas turundus- ja kommunikatsiooniosakonna spetsialistina. „Kultuuriministri meeskonnas soovin lisaks kultuuri- ja sporditeemadele panustada ka integratsioonivaldkonda puudutavates teemades, sest tänases julgeolekukeskkonnas on ülioluline, et suudaksime integratsioonipoliitikaid kommunikeerida senisest tõhusamalt. Küllap mõistavad tänaseks kõik, et tõhusam lõimumispoliitika on meie siseriikliku stabiilsuse ja tugevama ühiskonna eeldus,“ ütles Prokopenko. Prokopenko on ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kommunikatsioonijuhi kohalt töö- ja terviseminister Peep Petersoni nõunikuks liikuv Airi Kaunissaare on varem töötanud ajakirjanikuna Äripäevas, Eesti Päevalehes ja Postimehes. Viimasel aastakümnel on Airi töötanud kommunikatsioonivaldkonnas, juhtides kommunikatsiooni HTM-is ja TTJA-s, lisaks olnud ametis ka Estraveli ning Rahva Raamatu turundusjuhina. Oma viiest Austraalias elatud aastast on Airi Kaunissaare (Ilisson) avaldanud raamatu “Minu Austraalia”. „Tervise ja tööga seotud valdkonnas on toimiv ja selge kommunikatsioon kriitilise tähtsusega – eriti arvestades tänast hinnatõusu ja majanduslikku ebakindlust, mis mõjutavad kõigi Eesti elanike toimetulekut ja kindlustunnet. Seetõttu otsustasin ka vastu võtta väljakutse liituda Peep Petersoni meeskonnaga,“ ütles Kaunissaare.

Madis Kallase kommunikatsiooninõunikuna tööd alustanud Oskar Lepik töötas varem 8 aastat Sotsiaalministeeriumi kommunikatsiooniosakonnas, sellest viimased 2 aastat COVID-kriisi ajal kommunikatsioonijuhina. „Eesti inimeste ja riigi jaoks on pea igas valdkonnas lähiaastatel suuri väljakutseid – keskkonnaga seotud teemad ei ole siin kindlasti erand. Varasemas töös nägin, milline katsumus on leida tasakaal erinevate huvide vahel ning kui oluline on sealjuures selgitustöö. Sarnased väljakutsed on ka näiteks metsanduses, kus ristuvad ökoloogilised, sotsiaalsed ja majanduslikud huvid. Mul on hea meel liituda nii keskkonnaminister Madis Kallase kui ka laiemalt keskkonnaministeeriumi kollektiiviga,“ ütles Lepik.

Siseminister Lauri Läänemetsa kommunikatsiooninõunikuna töötab alates augustist endine Corpore kommunikatsioonibüroo konsultant Vootele Päi.