SDE Tartu linna kandidaadid 2023 Riigikogu valimisteks

Kertu ValgeTartu, Valimised

Sotsiaaldemokraatide Tartu linna kandidaatide nimekiri Riigikogu valimisteks on kinnitatud! Selle piirkonna esinumber on ajakirjandusloolane Krista Aru!

Sotsiaaldemokraatide teine number Tartu linnas on Riigikogu liige Heljo Pikhof, kellele järgnevad Riigikogu liige ja õpetaja Toomas Jürgenstein, Tartu piirkonna juht ja geograaf Kadri Leetmaa, Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski, Tartu Kunstimuuseumi direktor Joanna Hoffmann, õpetaja Karl Pütsepp, pärimusmuusik Ants Johanson, linnaplaneerija Mart Hiob ja sotsioloog Eveliis Padar.

Tartu piirkonna juht Kadri Leetmaa ütles, et Tartu linna nimekirjas on tugevad eestkõnelejad. “Nad suudavad praegusel olmeliselt keerulisel sõjaajal hoida riigivalitsemisel agendas sotsiaaldemokraatidele omaseid teemasid nagu hariduse ja kodu kättesaadavus, võrdsed võimalused ja kliimavastutus,” rääkis ta.

Tartu sotsiaaldemokraatide esikolmiku moodustavad koguni kolm parlamendikogemusega inimest. “Meie seast leiab nii inimesi, kes on aktiivsed teaduses, kodanikuliikumistes, ettevõtluses, suurte kultuuriasutuste juhte ja õpetajaid,” lisas Leetmaa.

Erakonna esimees Lauri Läänemets ütles, et tal on hea meel, et Tartu nimekiri on tugev ning selles on erineva kogemusega kandidaadid, kes oskavad aktiivselt olulistel teemadel kaasa rääkida ja pakkuda ühiskonnas olevatele väljakutsetele lahendusi.

 

Tartu linna Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kandidaadid Riigikogu valimistel 2023. aastal:

Krista Aru
Heljo Pikhof
Toomas Jürgenstein
Kadri Leetmaa
Lemmit Kaplinski
Joanna Hoffmann
Karl Pütsepp
Ants Johanson
Mart Hiob
Eveliis Padar

SDE Tartu piirkonna juhatuse otsus 02.12.2022