Sotsiaaldemokraatide Tartu ja Tallinna linnapeakandidaadid allkirjastavad ühise “Hea Linnaruumi manifesti”

Kirill KlausLinnaruum

Reedel, 9. juulil kell 16:00 allkirjastavad sotsiaaldemokraatide Tartu linnapeakandidaat Lemmit Kaplinski, Tallinna linnapeakandidaat Raimond Kaljulaid ja Tallinna öölinnapeakandidaat Natalie Mets ühise viiepunktilise “Hea linnaruumi manifesti”, millest sotsiaaldemokraadid nii Tallinnas kui ka Tartus kavatsevad linna juhtides lähtuda.

Lemmit Kaplinski: “Tartus on tudengilinnale kohaselt Eesti parim jalgrattaringlus, kuid ei ole veel parimat jalgrattateede võrgustikku. Loome turvalised ja jalakäijatest eraldatud liikumisteed ratturitele kõigil linna peamistel marsruutidel. Samal ajal on selge, et Tartu peab liikuma edasi kiire tänapäevase ühistranspordilahenduse planeerimisega, kutsume seda siis Tartu trammiks või trammiks Tartus. Need ja teised sammud on vajalikud, et kõik argised käigud saaksid Tartus tehtud ohutult, mugavalt ja tervislikult oled sa siis koolilaps, pensionär või täis elujõus mehepoeg!”

Kaljulaidi sõnul on sümboolne, et ühine manifest allkirjastatakse päeval, mil Tartus avatakse Autovabaduse puiestee ning allkirjastamine toimub Tartu Raekoja platsi ja Autovabaduse puiestee ristumisnurgal.

“Olen korduvalt öelnud, et paraku on heade mõtete linn Tartu mitmetes küsimustes Tallinnast progressiivsem ja üks neist on hea ning jalakäijasõbraliku linnaruumi edendamine. 21. sajandi linnas peab olema mugav ja ohutu kõigil liiklejatel – eriti aga muidugi väikestel ja suurtel jalakäijatel, eakatel inimestel, lapsevankriga vanematel, rattaga liikujatel. See on inimeste tervise seisukohast sama oluline kui ligipääs arstiabile ja lühikesed ravijärjekorrad,” ütles Kaljulaid.

“Linnaruum peab olema turvaline, ohutu ja ligipääsetav ka öösiti, mil ohutase on päeva omast kõrgem. See tähendab, et teed ja tänavad peavad olema hästi valgustatud ning populaarsetes ajaveetmise kohtades peab olema piisavalt sorteerimise võimalusega prügikaste, et hoida linn puhas ööpäevaringselt. On väga ebameeldiv ja ohtlik, kui astud hommikusel jalutuskäigul möödunud õhtu piduliste katkisele taarale.” kirjeldab ohutu linnaruumi ööpäevaringset olulisust Tallinna öölinnapeakandidaat Natalie Mets.

Hea linnaruumi manifesti tutvustamine ja allkirjastamine toimub Tartu Raekoja platsi ja Autovabaduse puiestee ristumisnurgal ning on avatud kõigile huvilistele.