Sotsiaaldemokraadid avavad Põhja-Tallinnas kohvik Topsi juures toidu jagamiseks mõeldud kogukonna külmiku. Sinna saab viia toitu, mida ise ära süüa ei jaksa või võtta teiste kogukonna inimeste poolt viidud toiduaineid.

digiTallinn

Sotsiaaldemokraatide öölinnapeakandidaadi Natalie Metsa sõnul näitavad uuringud, et iga Eesti inimene viskab aastas keskmiselt ära 26kg toitu, mis läheb seetõttu raisku.

“Kogukonna külmiku projekt on rahvusvaheliselt päris levinud ja eriti populaarseks sai see koroona aastal, kui paljudel inimestel tekkis rahalisi raskusi toidu hankimiseks. Väga tore, et külmkapp just kohvik Topsi kõrval asub, sest lisaks sellele, et inimestel tekib võimalus näiteks enne nädalavahetuseks maale sõitmist oma piim ja munad kellelegi teisele viia, muutub see omaette kohtumispaigaks, kus ka uusi tutvusi luua.” kommenteerib kogukonna külmkapi idee autor, sotsiaaldemokraatide Tallinna öölinnapea kandidaat Natalie Mets.

“Sotsiaaldemokraadid tahavad Tallinna juhtimise juures väga tõsiselt keskenduda sotsiaaltoetuste ja -teenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamisele. Tallinnas ei tohi tulevikus ükski laps minna magama tühja kõhuga. Kuid lisaks riigi ja linna pakutavatele toetustele ja teenustele saab ka kohalik kogukond palju ära teha. Lubame, et linna juhtides paigaldame kogukonna külmkappe ka paljudesse teistesse Tallinna asumitesse,” ütles Kaljulaid.

Kogukonna külmkapi sündmus Facebookis:

https://www.facebook.com/events/202566995007708/

Kogukonna külmik avatakse 16.juuli kell 11:00 ning on avatud 15.augustini

Koostööpartnerid:
Külminaator OÜ ja Kohvik Tops