Sotsiaaldemokraadid: debatt kärbete ja ebavõrdsuse üle lükkub teadmata ajaks edasi

Kirill KlausKärped

Seoses riigikogu töö sisulise seiskumisega jääb ära sotsiaaldemokraatidepoolt riigikogu tänase istungi päevakorda pandud olulise tähtsusega riikliku küsimuse “Ebavõrdsus Eestis – kas vaesusest saab välja kärpida?” arutelu.

„Kahetsusväärselt on meie algatatud debatt lükkunud riigikogu juhatuse otsuste ja venitamistaktika tõttu teadmata ajaks edasi. Lisaküsimärgi arutelu kohale paneb see, et riigikogu kevadise istungjärgu lõpuni on jäänud loetud päevad. Sellest on tuline kahju, sest ebavõrdsust ja vaesust käsitlev poliitiline debatt on iseäranis aktuaalne just nüüd, mil valitsuse eesotsas Reformierakonnaga surub ühiskonnale peale valusaid kärpeid. Sotsiaaldemokraadid ei ole kaotanud lootust, et kärpevikat pannakse nurka,“ ütles sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt.

„Vabandan sotsiaaldemokraatide nimel kutsutud külaliste ees, kes pidid meie korraldatud arutelul ettekannetega üles astuma. Samuti vabandan tõlkide ees, kes pidid debatti viipekeelde vahendama ja ka kõigi nende ees, kel oli plaanis ühel või teisel viisil riigikogu istungit otseülekandes jälgida,“ lisas Kütt.

Nüüdseks tühistatud päevakorra järgi pidid tänasel riigikogu istungil kõnelema majandusanalüütik Madis Aben, mõttekoja Praxis programmijuht Mari-Liis Sepper, loovettevõtluse teadur Andres Rõigas ja sotsiaaldemokraadist riigikogu liige Riina Sikkut.