Sotsiaaldemokraadid ei toeta Tallinnas alkoholimüügi öist lauskeeldu

Kirill KlausTallinn

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatidest liikmed ei toetanud tänasel volikogu istungil öiseid alkoholi müügipiiranguid meelelahutusasutustes, baarides ja ööklubides, kuna ei pea lauskeeldu mõistlikuks lahenduseks öörahu probleemide lahendamiseks. Linna konkurentsivõimele on sotsiaaldemokraatide sõnul oluline ka mitmekesine linnakultuur, mille üks osa on põnev ööelu. Probleemsete kohtadega tuleb muidugi tegeleda.

“Kui Eesti soovib olla edukas ja kaasaegne riik on meile muuhulgas vaja tuua Eestisse tööle ja õppima andekaid inimesi üle kogu maailma. Selleks peab Tallinn olema aktraktiivne koht, kuhu tulla elama ja õppima. Selleks peab meil olema hea ühistransoport, hea jalgrattataristu, aga ka huvitav linnakultuur, mille üks osa on ööelu. Lahedates linnades nagu Berliin, London ja Lissabon osatakse pidutseda nii, et see ümberkaudseid inimesi ei häiri. Selleks on tänapäevased heliisolatsioonivahendid jne,” ütles sotsiaaldemokraatide Tallinna piirkonna juht Raimond Kaljulaid.

Tallinn ei peaks Kaljulaidi sõnul kehtestama lauskeelde, vaid tõhusat tegelema nende meelelahutusasutustega, mis on tõesti probleemsed – jättes puutumata need, mis oskavad hoolida nii külastajatest kui ka ümbritsevatest inimestest. Jabural kombel lubatakse baarides aga varahommikul alates kella kuuest ikka alkoholi müüa.

“Kedagi ei häiri, kui näiteks Telliskivis Fotografiskas või Kultuurikatlas toimub pidu või klubikultuuri üritus. Miks ei tohi pidada ööklubi või korraldada kogu öö kestvat sündmust mõnel endisel tööstuslikul alal, kus läheduses polegi elumaju. Mõistagi tuleb tegeleda nende meelelahutuskohtadega, mis on hoolimatud ja vajadusel taotlema selleks ka lisavolitusi, kuid lauskeeld pole lahendus. Oleme nutikad. Ärme tapa Tallinna ööelu,” selgitas Kaljulaid.