Sotsiaaldemokraadid esitasid Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjonile (ERJK) pöördumise menetlus algatamiseks

digiAus valitsemine, Tallinn

Sotsiaaldemokraadid esitasid täna Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjonile (ERJK) pöördumise selgitamaks välja, kas keskerakond on kasutanud Tallinna linna ressursse varjatud valimisreklaamiks.

“Olen viimastel päevadel rääkinud mitmete tallinlastega Tallinna linnaosade vanemate nimel inimestele posti teel saadetud üleskutsetega minna vaktsineerima. Ühelt poolt on linna poolt vaktsineerimisinfo levitamine igati tänuväärne panus pandeemiaga võitlemisel. Küsitav on aga see, kas vahetult enne valimisi tallinlastele saadetavad pöördumised peavad olema edastatud tõenäoliselt samas ringkonnas kandideerivate linnapoliitilute poolt ja nimel. Samamoodi saadeti kevadel kortermajadesse kaitsemaske linnaosavanema nimelise pöördumisega, mis samuti tekitas paljudes inimestes küsimusi.” kirjutab pöördumise allkirjastanud Raimond Kaljulaid.

“Paraku ei ole see ainus viimasel ajal linlaste tähelepanu äratanud selline kampaania. Tallinna linn on tellinud ka 40 000 biojäätmete konteinerit, mida on asutud linlastele tasuta jagama just nüüd kui kohalike omavalitsuste volikogude valimisteni on jäänud kaks kuud. Seesugune linna raha eest tallinlastele vahetult enne valimisi tasuta asjade jagamine meenutab mitmeid Keskerakonna varasemaid juhtumeid, mida ka ERJK on menetlenud.” seisab pöördumises.