Sotsiaaldemokraadid esitasid Tallinna aasta linnakodanikuks Triin Toomesaare

Kirill KlausTallinn

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioon esitas aasta linnakodaniku kandidaadiks Kiusamisvaba Kooli eestvedaja ning kodanikuaktivisti Triin Toomesaare.

„Triin Toomesaar aitab luua turvalisemat ja rõõmsamat keskkonda mitte ainult Tallinna, vaid kogu Eesti lastele. Lisaks korraldas Triin sel aastal Tallinnas suure naiste marsi, et juhtida tähelepanu soolise võrdõiguslikkuse, palgalõhe ja lähisuhtevägivalla probleemidele. Triin ei ole passiivne kõrvaltvaataja, vaid aktiivne lahenduste otsija,“ ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Kadri Kõusaar.

„Avalik kius ja labatsemine on muutunud uueks normaalsuseks lausa valitsustasandil nii Eestis kui üle maailma, mistõttu tuleb tunnustada neid, kes teevad igapäevast tööd parema ja tervema ühiskonna nimel. Triin Toomesaar on eeskujuks kõigile neile, kes on valmis nõrgemate eest seisma ja selleks ka midagi ette võtma. Ta on kindlasti vääriline kandidaat Tallinna aasta linnakodaniku tiitlile,“ lisas Kõusaar.

Tallinna aasta linnakodanikuna tunnustatakse tublisid linnakodanikke, kes on möödunud aasta jooksul andnud oma panuse Tallinna rahvusvahelise maine parandamisele, linnaelu edendamisele, paremaks tegemisele ja muutmisele või on saatnud korda erilise teo. Auhind antakse üle kodanikupäeval, 26. novembril.