Sotsiaaldemokraadid esitavad Ivari Padari riigikogu esimehe kohale

Kirill KlausRiigikogu

Sotsiaaldemokraadid seavad kolmapäeval riigikogu juhatuse valimistel riigikogu esimehe kandidaadina üles Ivari Padari, et riigikogu juhtimine muutuks demokraatlikumaks ja tasakaalukamaks.

„Ivari Padar on kogenud ja karastunud riigimees, veendunud demokraat ja parlamentarismi austaja. Tema kasuks räägib ka laialdane rahvusvaheline kogemus, mis ta on saanud mitmekordse ministri ja Euroopa Parlamendi saadikuna,“ põhjendas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Indrek Saar.

Lisaks sellele, et Ivari Padar esindab teist väärtusruumi kui Henn Põlluaas, juhiks ta riigikogu oma vastaskandidaadist oluliselt professionaalsemalt ja tasakaalukamalt, leidis Saar.

„Viimane aasta on kahjuks näidanud, et tükati on Põlluaas riigikogu eesotsas esindanud pigem oma erakonda kui parlamenti tervikuna,“ märkis Saar. „Just kriisiajal on iseäranis oluline, et riigikogu esimees seisaks vankumatult parlamentaarse demokraatia eest ega lubaks parlamendi rolli vähendada ja saadikute õigusi järk-järgult kärpida.“

55-aastane on Padar on valitud viide riigikogu koosseisu ja kaks korda Euroopa Parlamenti. Ta on pidanud põllumajandusministri ja rahandusministri ametit. Aastatel 2002-2009 oli Padar Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees.