Sotsiaaldemokraadid: keskerakondlik võim ei ole aastakümnetega suutnud teha Lasnamäe sildu mugavateks ja ohututeks

Kirill KlausTallinn

Tallinna sotsiaaldemokraadid korraldasid täna Lindakivi sillal meeleavalduse, et pöörata tähelepanu tõsistele ligipääsetavuse probleemidele nii Lasnamäel kui ka linnas laiemalt. Erivajadustega inimestel, lapsevankritega emadel ning eakatel inimestel pole praegu mitmel pool võimalik turvaliselt ja mugavalt liikuda. Ajakirjanikele demonstreeriti, kui raske ja kohati isegi võimatu on ratastooli ja lapsevankriga pääseda ligi Laagna tee ääres asuvale bussipeatusele. Linnaosavalitsuse esindajad ignoreerisid neile saadetud kutset ja üritusel ei osalenud.

„Tallinn on suurepärane linn ja siin on paljud asjad meil paremini korraldatud kui paljudes teistes sarnastes Ida-Euroopa linnades. Kuid jalakäijatega, eriti eakamate inimestega, lapsevankriga vanematega ning erivajadustega inimestega tuleb arvestada palju rohkem. Linnaruum on sotsiaaldemokraatidele üks nende valimiste kõige olulisemaid küsimusi,” ütles SDE Tallinna piirkonna juht ning linnapea kandidaat Raimond Kaljulaid.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Lasnamäe osakonna esimehe ning Tallinna piirkonna juhatuse liikme Kirill Klausi sõnul said egiptlased juba tuhanded aastat tagasi hakkama ülikeeruliste ehitustega, inimesed käivad juba ammu kosmoses ning teevad keerulisi ajuoperatsioone, kuid Laagna tee sildade korda tegemine tundub 21. sajandil miskipärast võimatu.

„Saaksin aru, kui poleks raha. Linnal raha aga on. Kõik on prioriteetide küsimus. Näiteks selle asemel, et kulutada tohutuid summasid linna rahasid enesereklaamiks meedias, võiks selle raha suunata nõrgemate inimeste probleemide lahendamiseks. Keskerakondlik võim on teinud ka häid asju, kuid nad on ammendunud ja väsinud. Kõik huvitavad ja julged ideed said linnas minu meelest otsa juba Savisaare lõpu aegadel. Probleemi juur peitub ainuvõimus. Linna juhtimine vajab värskeid nägusid, uusi ideid ning poliitilist tahet nende realiseerimiseks. Meil on see kõik olemas. Väga kahju, et meie üritusele ei tulnud linnaosavanem Vladimir Svet või keegi tema kolleegidest, me kutsusime teda,“ ütles Klaus oma kõnes.

Aktsioonil esinesid ka urbanist Artjom Dmitrijev, heategevusliku organisatsiooni „Südamete soojus“ esindaja Victoria Erofeeva ning kodanikuaktivistid Aleksander Valdmann ja Jelena Petriläinen. Üritusel demonstreeriti, kui raske ja kohati isegi võimatu on ratastooli ja lapsevankriga pääseda ligi Laagna tee ääres asuvale bussipeatusele.

Aktsiooni pilte (autor: Jekaterina Prihodko) saab laadida siit: https://drive.google.com/drive/folders/1fIf0IuRTfpYmzrQ2IIUbV5f6U01vGeg4?usp=sharing