Sotsiaaldemokraadid: koolijuhtide hindamine teenib koolide arengut

Ann VaidaHaridus

Sotsiaaldemokraadid toetavad Reformierakonna algatust, mille alusel hakatakse kõikide põhikoolide ja gümnaasiumite direktoreid iga viie aasta tagant hindama, kuna see seadusemuudatus teenib Eesti koolide arengut.

„Direktoritest lähtub meie koolide õpikäsitlus, loovus ja koolikultuur. Piltlikult väljendades on kooli direktor majakas, keda alati pilguga otsitakse. Just sel põhjusel on direktorite hindamine, mis suuresti tähendab ka vestlust ja nõustamist, vajalik,“ ütles sotsiaaldemokraat Toomas Jürgenstein täna riigikogus toimunud eelnõu esimesel lugemisel.

Perioodilised kontrollimised aitavad tema sõnul tõrjuda automaatsust, mis pikalt koolis töötavaid inimesi ikka kummitab. „Automaatsus tagab stabiilsuse, kuid mitte arengu. Teiseks, tänane kool eeldab avatud hoiakut ja direktor peab olema valmis dialoogiks,“ põhjendas Jürgenstein. „Vahel saab mõne direktori aeg täis ja siis on vaja taandumistarkust. Ei ole välistatud, et dialoogis hindamiskomisjoniga tuletatakse mõnel juhul meelde ka taandumistarkust.“

Loodavasse hindamiskomisjon kuuluvad eelnõu järgi koolijuhtide, haridus- ja teadusministeeriumi ning kooli pidajate esindajad.