Sotsiaaldemokraadid korraldavad Lasnamäel meeleavalduse ligipääsetavuse teemal

Kirill KlausTallinn

Tallinna sotsiaaldemokraadid korraldavad esmaspäeval, 16. augustil kell 15.00 Lindakivi sillal meeleavalduse, et pöörata tähelepanu tõsistele ligipääsetavuse probleemidele nii Lasnamäel kui ka linnas laiemalt. Erivajadustega inimestel, vankritega emadel ning eakatel inimestel pole praegu mitmel pool võimalik turvaliselt ja mugavalt liikuda.

„Meie jaoks on ligipääsetavuse teema ülioluline. Tallinnas on tehtud häid ja halbu otsuseid, kuid kahjuks ei ole Tallinna võimud mitme aastakümnega lahendanud seda probleemi, et Lasnamäel elavad erivajadustega inimesed, väikeste laste vanemad ning eakad ei saa kasutada Laagna teel asuvaid bussipeatusi, kuna sildadelt alla minemine või sillale üles tulemine on ohtlik, ebamugav või suisa võimatu. Need on küsimused, millega sotsiaaldemokraadid soovivad järgmises linnavalitsuses väga tõsiselt tegeleda,” ütles SDE Tallinna piirkonna juht ning linnapea kandidaat Raimond Kaljulaid.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Lasnamäe osakonna esimehe ning Tallinna piirkonna juhatuse liikme Kirill Klausi sõnul on Lindakivi sillal lillede istutamine kindlasti vajalik asi, kuid palju tähtsam on kõigepealt lahendada inimeste reaalseid probleeme.

„Raha linnal on. Kõik on prioriteetide küsimus. Ju siis erivajadustega inimeste, vankritega emade ning eakate heaolu ja väärika elu tagamine ei ole praeguse võimu prioriteet. Ma kutsun Lasnamäe linnaosavanemat Vladimir Sveti tulema meie meeleavaldusele ja kohapeal veenduma, et probleem on tõesti väga tõsine. Kusjuures Laagna tee sillad on vaid üks näide. Selliseid kohti, kus Lasnamäe elanikel on praktiliselt võimatu liikuda, on veelgi,“ rõhutas Klaus.

Meeleavaldusel esinevad sõnavõttudega Raimond Kaljulaid, puuetega inimeste organisatsioonide esindajad, kodanikuaktivistid ning tuntud urbanist Artjom Dmitrijev. Korraldajad kutsuvad kohale meelt avaldama kõiki, kelle jaoks on ligipääsetavuse teema aktuaalne. Üritusel demonstreeritakse kohaletulnutele ja ajakirjanikele, aga ka loodetavasti linnavõimu esindajatele, kui raske ja kohati isegi võimatu on ratastooli ja lapsevankriga pääseda ligi Laagna tee ääres asuvale bussipeatusele.