Sotsiaaldemokraadid korraldavad Linnahalli juures meeleavalduse

digiTallinn

Teisipäeval, 7. septembril kell 15:00 korraldavad Tallinna sotsiaaldemokraadid Linnahalli ees meeleavalduse.

Sotsiaaldemokraatide venekeelse ühenduse juhi Kirill Klausi sõnul on üle nädala möödas linnahalli katusel inimelud ohtu seadnud üritusest, kuid mitte keegi pole selle eest võtnud vastutust.

“27. augustil toimus linnahalli katusel drooni-show ja kontsert, mis katkestati pärast seda, kui Linnahall inimmassi all liikuma hakkas. Inimestele eluohtlik olukord tekkis, sest üritusel ei rakendatud piisavalt turvameetmeid ning ürituse korraldamiseks anti luba selleks sobimatus kohas. Kuid mitte keegi – ei linnavalitsusest ega ka Linnahalli haldavast aktsiaseltsist, ei ole toimunu eest vastutust võtnud,” nentis Klaus.

Tallinna sotsiaaldemokraatide öölinnapeakandidaat ja kogenud kultuurikorraldaja Natalie Mets rõhutab, et professionaalsus, detailsus ja planeerimine on igasuguste sündmuste korraldamise juhul kõige alus ning seda ka ohutuse puhul “See, et Linnahall on varisemisohtlik oli linnavalitsusele teada ning sellest teadmisest lähtuvalt tuleb ka riske hinnata. See on täiesti arusaamatu, kuidas nii suure riskiga kohas on võimalik midagi täielikult kooskõlastamata korraldada. Sündmuste korraldamine on detailiderohke protsess, mille igas sammus on vaja ülimat tähelepanelikkust. Eriti, mis puudutab ohutust ja turvalisust. Linnavalitsus peab linna kodanikele ja ettevõtetele eeskuju näitama ning kui soovime, et meie kultuuriväli professionailseeruks peab ka linn oma põhimõtted üle vaatama. ”

Meeleavalduse kohta rohkem infot leiab Facebooki ürituse lehelt:

https://www.facebook.com/events/209289637910807