Sotsiaaldemokraadid küsivad minister Kersnalt huvihariduse kärpe mõjude kohta

digiHuviharidus

Sotsiaaldemokraatide nõudmisel peab haridus-ja teadusminister Liina Kersna tulema riigikogu ette ja andma ülevaate sellest, kui palju lapsi ei saa huvihariduse rahastamise vähendamise tõttu enam meelepärases huviringis või trennis käia.

 „Valitsuse otsusega vähendati 2022.  aasta riigieelarves omavalitsusele suunatud laste huvihariduse ja -tegevuse toetust nelja miljoni euro võrraMe peame seda häbiväärseks sammuks, mis just praeguses keerulises olukorras ja kiire hinnatõusu ajal ohustab noorte vaimset tervist ja suurendab ebavõrdsust,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Jaak Juske.

Liina Kersnal tuleb öelda, miks ta ministrina pidas õigeks nii laste huvihariduse toetuse kärpimist kui ka seda, et nii olulise mõjuga otsus langetati kohalike omavalitsustega läbi rääkimata.

„Kui palju lapsi käib selle kärpe tõttu tänavu vähem huviringides ja spordiklubides? Kui paljude laste jaoks on tõusnud osalustasu võrreldes eelmise aastaga?,“ küsivad sotsiaaldemokraadid, kes soovivad ministrilt infot omavalitsuste lõikes.

Samuti tahavad arupärijad teada, millist mõju omab laste arvelt tehtud eelarvekärbe nende vaimsele ja füüsilisele tervisele.

Huvihariduse toetussüsteem käivitati sotsiaaldemokraatide initsiatiivil 2017. aastal. Selle toetusmeetme keskseks eesmärgiks oli tagada, et ükski laps ei jääks huvitegevusest kõrvale.