Sotsiaaldemokraadid lähevad Paidesse suurte jõududega

digiUncategorized

Sotsiaaldemokraadid võtavad tänavusest Arvamusfestivalist osa laial rindel: Paide Vallimäel toimuvad sotsiaaldemokraatide vedamisel debatid meeste ja naiste rolli üle poliitikas ning tuleviku elektritootmise üle. Lisaks löövad erakonna poliitikud kaasa paljudes teistes aruteludes.

Reede keskpäeval algab sotsiaaldemokraatide korraldusel festivali erakondade alal arutelu “Kas parem meestega koalitsioonis kui naistega opositsioonis?”,  mille peaesinejateks on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar ja Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. Koos kuulajatega arutletakse soorollide üle nii poliitikas kui ühiskonnas laiemalt ja otsitakse vastust küsimusele, kas mehed on poliitikas paremad kui naised või on hoopis vastupidi.

Kell 17 on huvilised oodatud Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri ja endise ettevõtlusministri Rene Tammisti eestvedamisel peetvale arutelule “Süsinikuneutraalsus: Eesti võimalus või sotsiaalne katastroof Ida-Virumaal?” Väitluse fookuses on, kas eesmärk jõuda aastaks 2050 süsinikuneutraalse ühiskonnani on realistlik ja mida see Eestile kaasa toob.

Sotsiaaldemokraatide eelmine liider Jevgeni Ossinovski osaleb arutelul tulevikumajanduse üle. Riigikogu endine esimees ja pikaaegne riigikogu liige Eiki Nestor astub üles debatil, mis keskendub seadusandliku võimu võimalikele arengutele.

Laupäeval kell 10 hakkavad Euroopa Parlamendi liikmed Marina Kaljurand ja Sven Mikser käsitlema koos teiste Eestist valitud saadikutega seda, millist Euroopat soovivad nad näha aastal 2024. Riigikogu liige Katri Raik esindab aga sotsiaaldemokraate teadusele pühendatud arutelul.

Indrek Saar väitleb laupäeva õhtul koos Jüri Ratase, Helir-Valdor Seederi ja Mart Helmega parlamendierakondade esimeeste debatil.

Arvamusfestivalil võib teiste seas debateerimas näha ka riigikogu liikmeid Helmen Kütti,  Riina Sikkutit ja Lauri Läänemetsa.

 

Sotsiaaldemokraatide debatte saab jälgida siit:

,,Kas parem meestega koalitsioonis kui naistega opositsioonis?”:
https://www.facebook.com/sotsdem/posts/2698717436819123?notif_id=1565180…

,,Süsinikuneutraalsus – Eesti võimalus või sotsiaalne katastroof Ida-Virumaal?”:
https://www.facebook.com/sotsdem/posts/2698739033483630?notif_id=1565181…