Sotsiaaldemokraadid lõid Hispaanias oma osakonna

PiretUncategorized

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kinnitas sel teisipäeval Hispaania osakonna, mille eestvedaja ja juht on Hispaanias elav Sille Kroon.

“SDE Hispaania osakonna eesmärk on hoida sidet oma kodumaaga, ärgitada siinseid inimesi kaasa mõtlema ja arutama päevapoliitilistel teemadel, olla üksteisele toeks ning hoida ja kaitsta Eesti kultuuri ja keelt ka väljaspool kodumaad,” sõnas Kroon.

Erakonna peasekretär Eduard Odinets ütles, et tal on suur rõõm sellest, et sotsiaaldemokraadid on saanud juurde juba teise välismaal asuva osakonna. “Sotsiaaldemokraatidel on osakond ka Belgias ning on ainult positiivne, et eestlased on aktiivsed ka välismaal ning mõtlevad, kuidas kodumaa ja sotsiaaldemokraatiaga sidet hoida ning kuidas poliitilistes teemades kaasa lüüa.”

“Meie mõte ja soov oli, et tahame hoida kodumaaga sidet, ühendada sarnaselt mõtlevad inimesed ja et saaksime olulistel teemadel arutleda,” ütles osakonna juht Kroon ja lisas, et neil on plaanis korraldada ka erinevaid ühisüritusi. “Sel nädalal toimus meil esimene suurem kogunemine, kus 25 aastat Hispaanias elanud ja kinnisvaravaldkonnas töötav Priit Kivi käis meile rääkimas siinsest poliitikast ning sotsiaaldemokraatiast ja selle edust Hispaanias,” rääkis Kroon.

Osakonna juhi sõnul on Hispaaniasse kolinud või sinna talvituma asunud päris palju eestlasi, kellel kõigil on selleks erinevad põhjused. “Noored tulevad seiklema, vanem generatsioon puhkama, osad otsivad päikest, osad tööd ning mõni tuleb lähedase tervise pärast,” rääkis Kroon. Ta lisas, et paljud teevad seal ka tööd, kes kohapealsetes ettevõtetes või on Hispaaniasse tuldud hoopis kaugtööd tegema.

SDE Hispaania osakonnaga on liitunud üheksa inimest ning igal kuul on plaanis korraldada erinevaid kokkusaamisi. Osakonna juhataja Kroon loodab, et kuna osakond on nüüd loodud, saavad teisedki sealsed eestlased sellest liitumiseks indu juurde.