Sotsiaaldemokraadid: Mart Helme selgitused ei ole siirad ja me ei saa teda usaldada

Kirill KlausEesti-Soome

Täna kogunenud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus arutas siseminister Mart Helme väljaütlemiste tõttu tekkinud kriisi Soome-Eesti suhetes. Sotsiaaldemokraatide arvates ei ole Mart Helme selgitused siirad ja me ootame temalt jätkuvalt vastutuse võtmist. Kui Mart Helme lahkumisavaldust ei kirjuta, siis tuleb peaministril ta ametist vabastada.

Sotsiaaldemokraatide esimees Indrek Saar rõhutas, et rünnak sotsiaaldemokraadist Soome peaministri Sanna Marini vastu oli rünnak sotsiaaldemokraatidele oluliste põhimõtete vastu. „Inimestel peavad olema võrdsed võimalused sõltumata nende soost ja päritolust. Mart Helme ründas Sanna Marinit mitte ainult tema maailmavaate vaid ka soo, vanuse ja päritolu tõttu. Iga töötav inimene, sõltumata tema ametikohast, on austust ja lugupidamist väärt,“ ütles Saar.

Soome on Eesti jaoks olnud alati oluline partner ja kahe riigi ning inimeste koostöö hindamatu väärtusega. „Samuti on Eesti sotsiaaldemokraatidel väga lähedased suhted Soome sotsiaaldemokraatidega. Eesti jaoks on alati olnud eeskujuks Põhjamaade solidaarsus ja lugupidav suhtumine kõigi ühiskonna liikmete vastu, mille taga on seisnud just sotsiaaldemokraadid. Olen kindel, et nii täna kui ka tulevikus mängivad sotsiaaldemokraadid olulist rolli, et nii Põhjamaades kui ka Eestis tagada jõukam ja õiglasem ühiskond. Tagades kõigile võimaluse enesearenguks loome eeldused kõrge heaolu- ja elatustaseme ning konkurentsivõimelise majanduse saavutamiseks,“ lisas Saar.