Sotsiaaldemokraadid: minister Kiige kätes on palgaläbirääkimiste alustamine õdedega

Kirill KlausPalgad

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus avaldas eile õhtul toetust Eesti Õdede Liidu võitlusele õdede ja hooldustöötajate palga- ja töötingimuste parandamise eest ning kutsus tervise- ja tööminister Tanel Kiike astuma viivitamatult samme, mis viivad palgaläbirääkimiste alustamiseni.

„Asjaolu, et pole alustatud palgakõnelusi õdedega, kes juba teist aastat töötavad meeletu töökoormuse ja pinge all, on ennekuulmatu ja häbiväärne. Haiglate Liit ei ole tervishoiutöötajate ametiühingute ettepanekutele isegi vastanud, kuigi töötajad soovisid palgaleppe sõlmida hiljemalt aprilli alguseks. Selle taga on ka ministri tegemata töö. Tanel Kiik saab kaasa aidata sellele, et uus kollektiivleping sünniks ja asi laheneks,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu esimees Eiki Nestor.

Nestori sõnul on talle täiesti arusaamatu valitsuse ükskõiksus. „Valitsus eesotsas terviseministriga vaatab aga külma rahuga pealt, kuidas tervishoius on töörahu katkemas ajal, kus inimeste ravi tulemuslikkusest oleneb vaat et kogu Eesti tulevik,“ sõnas Nestor.