Sotsiaaldemokraadid nõuavad valitsuselt inimeste elude kaitseks jõulisemat tegutsemist

digiKoroonaviirus

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus võttis vastu poliitilise avalduse, milles sotsiaaldemokraadid nõuavad valitsuselt viiruse kiireneva leviku peatamiseks kõigi teadusnõukoja soovituste kohest, täielikku ja ranget jõustamist.

„Eesti inimeste, eriti meie eakate ja teistesse riskirühmadesse kuulujate elude kaitsmiseks on vältimatult vajalik lühiajaliselt vähendada inimeste vahelisi kontakte miinimumini. Selleks tuleb loetud nädalateks peatada kõik kontaktsed tegevused ja funktsioonid – kontaktõpe, ostlemine kaubanduskeskustes, huvitegevus, kultuuri-, ilu- ja vabaajateenuste tarbimine – see, mis ei ole eluliselt esmavajalik,“ seisab erakonna avalduses.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Indrek Saare sõnul peab valitsus selleks, et neid tänases seisus hädavajalikke meetmeid oleks võimalik efektiivselt jõustada, esitama arusaadava ja piisava toetuspaketi neile inimestele ja ettevõtetele, kes täiendavate piirangute tõttu raskustesse satuvad.

„Valitsuse otsustamatus ja segased sõnumid üksnes pikendavad ja süvendavad tervise- ja majanduskriisi ning lükkavad sellest taastumise kaugemale tulevikku,“ ütles Saar.

„Lühiajalised jõulised sammud nakatumisnäitajate ja raskete haigestumiste ning surmade arvu vähendamiseks on möödapääsmatult vajalikud, et Eesti inimesed ja ettevõtted saaksid võimalikult kiiresti naasta tavapärase elu ja majandustegevuse juurde,” märgivad sotsiaaldemokraadid.