Sotsiaaldemokraadid on valmis koos Keskerakonnaga lastetoetuste tõstmise eelnõu algatama

digiUncategorized

Sotsiaaldemokraatide esimehe Lauri Läänemetsa sõnul on erakonna riigikogu fraktsioon andnud oma allkirjad ettepanekule, millega tõstetakse peretoetusi.

„Sotsiaaldemokraadid andsid juba 22. märtsil üle eelnõu, millega soovime tõsta üle viie aasta muutumatuna püsinud esimese ja teise lapse toetust 60 eurolt 100 euroni. Eesmärk on parandada keerulisel ajal lastega perede olukorda ning pakkuda neile kaitset hinnatõusude vastu,“ ütles Läänemets.

Ta selgitas, et ilmselgelt ei suuda hinnatõusust tingitud auke Eesti inimeste rahakotis lappida lisaeelarvesse populistlikel kaalutlustel kirjutatud 50-eurone ühekordne valimiseelne toetus lastega peredele. „See neli eurot ja seitseteist senti, mis piltlikult öeldes iga kuu kohta hinnatõusu leevenduseks pakutakse, on praeguse inflatsiooni juures kui piisk kerisele,“ rääkis Läänemets.

„Sotsiaaldemokraatide vaatest on esmatähtis praeguses hinnarallis lastega peredele riigi poolt kindlustunnet anda. See, milliseid poliitintriige keegi lastetoetuste ümber üritab punuda, jäägu nende erakondade ja inimeste südametunnistusele. Meie ainus ja siiras eesmärk on liikuda tugevama ja võrdsema Eesti suunas. Kindlasti on sotsiaaldemokraadid valmis seda tegema ka valitsusvastutust kandes, kui praegune koalitsioon peaks sisemiste kempluste tõttu lõhki minema,“ märkis Lauri Läänemets.