Sotsiaaldemokraadid: õpetajad väärivad 1000 euro suurust koroonapreemiat

digiHaridus

Sotsiaaldemokraadist riigikogu liikme Jaak Juske hinnangul oleks õiglane, kui riik maksaks distantsõppe tõttu olulisemalt suurema töökoormuse all olevatele õpetajatele lisatasuna 1000 eurot. Lisaks ootavad õpetajad selgust lähiaastate palgatõusu osas.

„Viimase aasta jooksul on õpetajad pidanud tööd korraldama suures mahus distantsõppe vormis ja saanud selle väljakutsega hästi hakkama. Kaugõpe on aga tähendanud palju lisatööd – õpetajad väärivad tehtud töö eest lisatasu,“ märkis Juske. „Uuel valitsusel tuleb ka välja öelda, mis saab lähiajal õpetajate palkadest, sest siiani kehtib eelmise valitsuse otsus külmutada pedagoogide palgad koguni neljaks aastaks. Samas on õpetajate miinimumpalk juba täna riigi keskmisest tublisti maha jäänud,“ lisas Juske.

Sotsiaaldemokraatide hinnangul peab õpetajate järelkasvu tagamiseks pedagoogide palga alammäär liikuma võrreldes riigi keskmise palgaga ennaktempos.

Haridustöötajate Liit on teinud valitsusele ettepaneku võrdsustada juba järgmisel aastal õpetajate miinimumpalk riigi keskmise palgaga.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna on täna pärastlõunal riigikogu ees, et vastata sotsiaaldemokraatide arupärimisele. Kersnal tuleb selgitada, kuidas kavatseb riik distantsõppe ajastul toetada õpilasi ja õpetajaid ning peatada üha süvenev hariduslik kihistumine, mis ohustab tuhandete Eesti noorte tulevikku.