Sotsiaaldemokraadid panevad paika ministrikandidaadid

PiretUncategorized

Täna õhtupoolikul on Tallinnas Ametiühingute Keskliidu konverentsisaalis koos nii Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu kui ka juhatus, et kiita heaks loodava võimuliidu koalitsioonileping ja kinnitada sotsiaaldemokraatide ministrikandidaadid.

Sotsiaaldemokraatide juhtorganitest koguneb esimesena kell 16 erakonna juhatus, mis eeldatavasti teeb volikogule ettepaneku kinnitada valitsuse moodustamise kokkulepe ja koostööpartnerid. Kella 17-ks on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu esimees Ivari Padar kutsunud kokku erakorralise volikogu koosoleku.

„Meie volikogu keskseks päevakorrapunktiks on uus ja väga ambitsioonikas valitsuslepe, mis Eesti julgeoleku kindlustamise kõrval on suunatud inimeste toimetuleku tagamisele. Mitu selle punkti võimaldavad saabuva karmi sügistalve valutumalt üle elada. Koalitsioonilepingu sõlmimine ootab sotsiaaldemokraatide volikogu heakskiitu,“ ütles Padar.

15 minutit pärast volikogu lõppu läheb järg taas üle erakonna juhatusele, mille ülesanne on kinnitada sotsiaaldemokraatide valitsusdelegatsioon. Sündivas valitsuses on sotsiaaldemokraatide päralt siseministri, tervise- ja tööministri, majandus- ja taristuministri, keskkonnaministri ja kultuuriministri postid.

Ametiühingute Keskliidu konverentsisaal asub aadressil Laulupeo 24.