Sotsiaaldemokraadid pärivad abilinnapealt aru koroonaviiruse puhanguks valmisoleku kohta

Kirill KlausKoroonaviirus

Tallinna Linnavolikogu sotsiaaldemokraadid esitasid sotsiaal- ja tervisevaldkonna eest vastutavale abilinnapeale Betina Beškinale arupärimise, milles uurivad ettevalmistuste ja linna valmisoleku kohta tulla toime suurema koroonaviiruse haiguspuhanguga.

„Esimene kool on kaheks nädalaks suletud, apteegid on näomaskidest tühjaks ostetud ning riskipiirkondadest reisilt saabujatel soovitab Terviseamet jääda koju vabatahtlikku karantiini kaheks nädalaks. Me kõik loodame, et laiemat levikut koroonaviirusel Eestis ja meie pealinnas ei tule. Siiski soovime teada, kuidas on linn valmistunud võimalikuks haiguspuhanguks,“ ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Rainer Vakra.

„Arupärimises küsime, kuidas on Tallinna haiglad valmistunud võimalike haigusjuhtudele reageerima? Kas ja millal saavad kaitsevahendid ühistranspordijuhid ja sotsiaaltöötajad ning teised linna haldusalas töötavad tihedalt potentsiaalsete nakkuskandjatega kokku puutuvad inimesed ning millal tekib ühistransporti desinfitseerimisvõimekus kõigile reisijatele?“ tõi Vakra erinevaid näiteid.

Samamoodi on Tallinn ka tuhandetele inimestele tööandjaks – sh õpetajad, sotsiaal- ja kultuuritöötajad, ühistranspordijuhid jne –, mistõttu on oluline teada, kas Tallinna linn võimaldab riskipiirkondadest reisilt saabunud töötajatel jääda kaheks nädalaks koju ilma töötasu vähendamata.

Vakra sõnul on hetkel selgusetu, kas linn on valmis keelustama suured avalikud üritused, sulgema koolid ja haridusasutused, majutama koolides vähem meditsiinilist tähelepanu vajavaid haigeid või karantiinis olijaid.

Lisaks küsisid sotsiaaldemokraadid linna plaanide kohta riskirühmade teavitamisel ning kriisikomisjoni ja linnaasutuste lauaõppuste korraldamise vajalikkuse kohta.