Sotsiaaldemokraadid seadsid eesmärgiks korrata eelmiste Euroopa Parlamendi valimiste edu

PiretValimised

Pärnumaal peetavatel sotsiaaldemokraatide suvepäevadel toimus eile õhtul vestlusring Euroopa Parlamendi saadikute Marina Kaljurandi ja Sven Mikseriga, kes arutasid koos erakonnakaaslastega lähenevate europarlamendi valimistega seotud küsimusi.

„Euroopa Parlamendi valimistele läheme vastu eesmärgiga anda endast parim ja korrata eelmiste valimiste edu. Seekord saavad valijad anda hinnangu minu ja Sveni tööle Euroopa Parlamendis,“ ütles Marina Kaljurand, kellele 2019. aastal andis oma hääle 65559 inimest.

2024. aasta kevadel toimuvatel valimistel peatus erakonna volikogu ees peetud kõnes ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets. „Eesti julgeoleku garantii on meie liitlassuhetes. Arvestades tänast majandus- ja julgeolekuolukorda on Eesti jaoks kriitilise tähtsusega, et Euroopa Parlamendi ühte olulisemasse fraktsiooni – sotsiaaldemokraatide fraktsiooni – kuuluks vähemalt ka kaks Eesti saadikut. Nii on Eesti hääl meie kõigi elu suunavate otsuste juures kuuldavam,“ märkis Läänemets. „Ütlesime riigikogu valimistel, ütleme nüüd ja edaspidi – toimetulek on julgeolek. See paneb sotsiaaldemokraatidele suure vastutuse ja selleks läheme europarlamendi valimistel küsima Eesti rahvalt taas tugevat mandaati.“

Euroopa Liit on Läänemetsa sõnul tegelenud viimasel ajal kliimamuutustega kohanemiseks vajaliku roheleppe, looduse taastamise algatuste ja Ukraina ulatusliku aitamisega. „Samas on vaja arendada Euroopa sotsiaalset mõõdet, et suured ja vajalikud muudatused saaksid ellu viidud nii, et need parandaksid inimeste elujärge, et rohelepe tooks tasuvama töö, säästlikuma majanduse ja  puhtama keskkonna,“ lausus Läänemets.