Sotsiaaldemokraadid tunnustasid Tartu- ja Jõgevamaa raamatukogusid

Ann VaidaHaridus, Kultuur

20.–30. oktoobrini kestavad üleriigilised raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus“, mille eesmärgiks on need kultuuriasutused kuuldavaks ja nähtavaks teha. Tartu- ja Jõgevamaa sotsiaaldemokraadid külastasid neil päevil raamatukogusid, et rõhutada nende asutuste ja sealsete töötajate olulisust kogukonnas. Kokku külastati 56 raamatukogu.

„Raamatukogud on mulle eriti südamelähedased ning ma soovin väga, et rohkem inimesi leiaks sinna tee. Soovitan minna kõigil raamatukokku koos perega, oluline on kasvatada lastes varakult lugemisarmastust. Raamatute laenamine on ka keskkonnasäästlikum, ei ole mõtet soetada koju raamatut, mida loed vaid korra ja siis jääb see riiulile seisma. Raamatukoguhoidjatelt saab alati abi ja häid soovitusi ning nad teevad tänuväärset tööd,“ rääkis kampaania eestvedaja, Elva abivallavanem Marika Saar.

Sotsiaaldemokraatide Tartumaa piirkonna juht, Kastre vallavanem Priit Lomp tõi välja, et raamatukogude roll kogukonnakeskustena aina kasvab.

„Maapiirkonnas on raamatukogud palju enamat kui pelgalt koht, kus raamatuid ja ajalehti-ajakirju lugeda. See on info- ja kogunemiskeskus. Raamatukogus saab kasutada internetiühendusega arvutit ning seal pakutakse vajadusel tuge  e-riigi toimingute tegemisel.“

Sotsiaaldemokraadid viivad Tartu- ja Jõgevamaa raamatukogutöötajatele kingituseks kruusi kirjaga „Iga kruusitäis loeb“.