Sotsiaaldemokraadid tutvustavad sotsiaalmeetmete kriisipaketti

Kirill KlausSotsiaalkaitse

Sotsiaaldemokraadid Indrek Saar, Helmen Kütt, Riina Sikkut, Jevgeni Ossinovski, Raimond Kaljulaid, Lauri Läänemets ja Rannar Vassiljev esitlevad homme Sotsiaaldemokraatliku Erakonna sotsiaalse suunitlusega ettepanekuid, mis võimaldaksid Eesti inimestel kriisiaja valutumalt üle elada.

Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioon moodustas märtsis töörühma, mis töötas kahe nädala jooksul välja 25 punktist koosneva sotsiaalsete kriisimeetmete paketi.

„Riigikogu arutab praegu valitsuse algatusi majanduse toetuseks. Nii mõnegivalitsuse ettepaneku üle võib diskuteerida, kuid tervikuna kindlasti tuleb ettevõtlussektorile tuge pakkuda. See aitab majandusel kriisis vastu pidada ja töökohti hoida. Aga majandusmeetmete kõrvale on vaja ka tugevat ja tõhusat sotsiaalsete kriisimeetmete paketti, mis toetaks Eesti inimesi otse,“ ütles töörühma vedanud Raimond Kaljulaid.

„Sotsiaaldemokraatide hinnangul vajavad väga paljud Eesti inimesed, eriti lastega pered ja eakad, süvenevas kriisis kindlasti täiendavat tuge. Just sotsiaaldemokraatidel on sotsiaal- ja tervishoiu valdkonnas enim kogemusi,“ kinnitas Kaljulaid.

Tema sõnul pakub kriisipakett lastega perede ja vanemaealiste inimeste toimetuleku tagamise kõrval lahendusi ka FIEdele, võlaõigusseaduse alusel ja osaühingu kaudu töötanud inimestele. Enamik sotsiaaldemokraatide poolt 2020. aasta lisaeelarvele tehtavaid muudatusettepanekuid lähtub samast paketist.

Oma kriisipaketti esitlevad sotsiaaldemokraadid 8. aprillil kell 15 erakonna Facebooki lehel https://www.facebook.com/sotsdem/ , mida saab otseülekande vahendusel jälgida. Ajakirjanikud on väga oodatud kriisipaketi tutvustust jälgima. Vastame väga hea meelega ka küsimustele.