Sotsiaaldemokraadid väisavad kahel päeval Harjumaa koole, sadamaid ja kultuuriasutusi

digiUncategorized

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed on neljapäeval ja reedel (19.-20. mail) töövisiidil Harjumaal, kus nad kohtuvad mitme omavalitsuse koolijuhtide, õpetajate ja õpilastega ning saavad muuhulgas Paldiski Lõunasadamas põhjaliku ülevaate LNG projektist.

Neljapäeval, 19. mail külastab fraktsioon Paldiski Lõunasadamat ning reedel, 20. mail Muuga sadamat. “Eesmärk on kohapeal, Eesti suurimas mereväravas saada põhjalik ülevaade kaubavoogude muutustest seoses Venemaa sanktsioonidega ja muutunud julgeolekuolukorraga,” tõdes SDE esimees Lauri Läänemets. “LNG terminali edukast ning kiirest valmimisest sõltuvad tänavu talvel kümnete tuhandete Eesti inimeste soojad toad ja kümnete ettevõtete tegevus. Soovime kõigi ehituse arengutega olla pidevalt ja operatiivselt kursis, et vajadusel kiiresti reageerida.”

Saadikud külastavad Saue Gümnaasiumi, Paldiski Vene Põhikooli, Keila Kooli, Vaida Põhikooli ja Maardu lasteaeda. “On oluline külastada haridusasutusi, mõistmaks paremini muutusi Harjumaa koolivõrgus,” sõnas SDE Harjumaa piirkonna esimees Henri Kaselo. Näiteks muutub Saue Gümnaasium 1. septembril põhikooliks seoses Saue Riigigümnaasiumi avamisega. 

Lisaks on plaanis kohtumised kohalike kogukondade esindajatega, visiidi esimesel õhtul Vasalemmas ja teisel õhtul Jõelähtmes. “Samuti on tulekul kohtumised omavalitsusjuhtidega Rae vallas, Maardus, Viimsis ja Jõelähtmes, saamaks parem ülevaade omavalitsuste probleemidest Harjumaal ning ootustest riigile nende murede lahendamisel,” ütles Kaselo.

Delegatsioon kohtub ka kultuuriasutustega, et saada ülevaadet pärandkultuuri ja kultuuritöötajate olukorrast. 19. mail külastab delegatsioon Keilas asuvat Harjumaa Muuseumi, Viimsis omakorda tutvutakse Viimsi uue raamatukoguga. “Reedel on veel plaan külastada Viimsi Hoolekandekeskust, et saada põhjalikum ülevaade Viimsi valla sotsiaalhoolekande teenustest,” tutvustas Kaselo.

Visiidi Harjumaale teevad kaasa Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees ja fraktsiooni esimees Lauri Läänemets, fraktsiooni liikmed Ivari Padar, Jaak Juske, Indrek Saar, Eduard Odinets, Riina Sikkut ning Raimond Kaljulaid, samuti SDE Harjumaa piirkonna esimees Henri Kaselo, aseesimees Anneli Pärlin ning teised Harjumaa piirkonna liikmed.