Sotsiaaldemokraadid viivad tänukringli 649 lasteaeda

Kirill KlausLapsed ja pered

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikmed tänavad naistepäeval lasteaiaõpetajaid selle hindamatu töö eest, mida nad teevad igapäevaselt laste ja Eesti heaks. Juba 18-ndat aastat järjest viivad sotsiaaldemokraadid lasteaedadesse tänutäheks kringlid.

Kuna tänavu on 8. märts pühapäeval, siis külastavad nad üle Eesti kas täna või esmaspäeval, 9. märtsil 649 lasteaeda.

„Meie 2002. aastal ellu kutsutud algatus tunnustada 8. märtsil lasteaiaõpetajaid ja -töötajaid ning kinkida neile kringlid on täies elujõus. Sotsiaaldemokraadid on kõigi nende aastate vältel seisnud lasteaiaõpetajate eest. Oleme järjepidevalt pingutanud selle nimel, et lasteaiaõpetaja palk jõuaks järele kooliõpetaja töötasule. Nii õnnestus meil 2019. aastaks välja võidelda see, et riik jagas omavalitsustele 15
miljonit lisaeurot lasteaiaõpetajate palgarahaks,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar.

Eesti noored on Saare sõnul oma õpitulemustega maailma tipus, mille puhul kipub aga ära ununema lasteaedade roll. „Just lasteaiaõpetajate panus laste õppimisvõime ja mõttemaailma kujundamisel loob eeldused selleks, et nad hiljem nii koolis kui elus hästi edasi jõuaksid.. Lasteaias õpivad lapsed üksteisega arvestama ning koostööd tegema. Neist kahest oskusest sõltub paljuski see, kuidas me nii täna kui ka tulevikus hakkama saame. Tuleviku Eestit kujundavad olulisel määral ka lasteaiaõpetajad,“ märkis Saar.

„Ilusat ja päikeseküllast naistepäeva kõigile naistele,“ lisas sotsiaaldemokraatide liider.