Sotsiaaldemokraadid võtavad fookusesse loomade kaitsmise

digiLoomakaitse

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna venekeelne ühendus moodustas töögrupi, mis hakkab tegelema loomakaitse temaatikaga. Töögrupi juhiks valiti erakonna Haabersti osakonna juhatuse liige, õpetaja Antonia Nael, kes kutsub töögrupis osalema kõiki, kel soov aidata hätta sattunud loomi ning panustada loomade julma kohtlemise vähendamisse.

Töögruppi astunud Riigikogu keskkonnakomisjoni liikme Jevgeni Ossinovski sõnul muutub loomade kaitsmine ühiskonnas aina aktuaalsemaks. Seejuures kõige jõulisemalt räägivad vajadusest suhtuda loomadesse eetilisemalt eelkõige noored. „Kinnituseks on see, et sajad ja sajad tudengid ja õpilased nõuavad meeleavaldustel, ajaleheveergudel ja sotsiaalmeedias Riigikogult karusloomafarmide sulgemist. Neljapäeval toimub Riigikogus vastavasisulise seaduseelnõu esimene lugemine. Varasemalt on Riigikogu juba kaks korda arutanud seda küsimust. Loodame, et seekord saavutame eesmärgi,“ ütles Jevgeni Ossinovski, kes saadikute grupi nimel andis juunis üle seaduseelnõu, mis nõuab karusloomafarmide sulgemist.

Sotsiaaldemokraatide vastloodud töögrupp hakkab koostama seaduseelnõu, mille eesmärk on muuta koduloomade õiguslikku staatust. Kehtiva seadusandluse järgi on koduloomad võrdsustatud justkui asjaga. Samuti tuleks karmistada senised ebamõistlikult leebed karistused süüdimõistetud loomapiinajatele ning kriminaliseerida loomade julma kohtlemise liigid, mis praegu seadusandja silmis kuritegu ei ole.

„Kahjuks on loomade julm kohtlemine Eestis reegel, mitte erand. Seadusega ette nähtud karistused on aga pigem sümboolsed. Kusjuures enamus loomapiinajatest pääseb üldse karistuseta. Näiteks kassipoegade ja kutsikate uputamine ja lämmatamine on meil laialdaselt levinud ja ei ole üldse karistatav. Selline tunne, et me ei ela mitte 21. sajandil, vaid keskajal,“ ütles töögrupi juht Antonia Nael. „Loomakaitsjad ei suuda ilma erakondade ja poliitikute aktiivse toetuseta ise kardinaalselt parandada praegust katastroofilist olukorda loomakaitse valdkonnas. Lähiajal kohtume loomakaitseorganisatsioonidega ning lepime kokku konkreetsed tegevused edasiseks koostööks,“ lisas Nael.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna venekeelne ühendus loodi selleks, et julgustada ja innustada venekeelseid inimesi aktiivsemalt osalema nii ühiskonnaelus kui poliitikas. Ühenduses tegutsevad juba kolm töögruppi, mis tegelevad kultuuriprojektidega, heategevusega ning Ida-Virumaa toetamisega. Ühenduse juht on Kirill Klaus.