Sotsiaaldemokraadid võtavad koos haridusminister Liina Kersnaga luubi alla koolide koroonajuhised

digiHaridus

Sotsiaaldemokraatide kutsel tuleb haridus-ja teadusminister Liina Kersna reedel Toompeale, et arutada koos Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmetega alanud õppeaasta murekohti ja koroonast tingitud väljakutseid.

„Koos uue kooliaasta algusega lähevad õpetajad, lapsed ning lapsevanemad vastu teisele koroonasügisele. Aastataguse ajaga võrreldes on koroonajuhised selgemad ja konkreetsemad, aga vastuseta küsimusi on ikkagi üleval. Näiteks tekitab segadust see, kas kehtestatud piirangutel on ikka seaduslikku alust. Samuti pole kõikidesse koolidesse jõudnud lubatud testid ning mõnel pool puudub meditsiinitöötaja, kes testib. Osa probleeme on seotud vaktsineerimise ja maskikandmise kohustusega. Loodame, et kohtumine ministriga toob siia suurema selguse,“ ütles riigikogu kultuurikomisjoni liige Eduard Odinets.

Tema sõnul soovivad sotsiaaldemokraadid otsida koos ministriga võimalikke lahendusteid. „Meie kõigi ühine huvi on, et koolid oleksid avatud ja et lapsed ja õpetajad jääksid viirusest puutumata,“ sõnas Odinets.

Kohtumine algab kell 9 ja kestab tunni. Osa saadikuid võtab arutelust osa Teamsi keskkonnas.