Sotsiaaldemokraadid võtsid Reformierakonna koalitsioonikõneluste alustamise ettepaneku vastu

PiretKoostöö

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus otsustas tänasel erakorralisel koosolekul, et Reformierakonna ettepanek alustada koalitsioonikõnelusi võetakse vastu.

Erakonna juhatus moodustas koalitsiooniläbirääkimiste pidamiseks delegatsiooni. Delegatsiooni kuuluvad erakonna esimees Lauri Läänemets, erakonna aseesimees Riina Sikkut, juhatuse liige Jevgeni Ossinovski ja Piret Hartman. Vajadusel kaasatakse läbirääkimistesse ka teisi erakonna ja juhatuse liikmeid vastavalt teemadele.

Sotsiaaldemokraatide jaoks on koalitsioonikõnelustel olulised Eesti inimeste toimetulek ja palgavaesusega võitlemine, keskkonna- ja kliimaga seotud teemad ning regionaalne areng.

“Sotsiaaldemokraadid saavad olema selles valitsuses tasakaalustav jõud, sest just meie seisame inimeste toimetulekuga seotud teemade, aga ka sotsiaalse õigluse ja regionaalarengu eest. Meie fookuses on kindlasti hariduse ja lastega seotu ning muidugi kliima ja keskkond,” ütles Läänemets.

Erakonna esimees sõnas, et regionaalarengu osas on kohalikud omavalitsused tõstatanud mitmeid teemasid, mis vajavad nüüd ka läbi rääkimist.

Kui koalitsioonikõnelustel jõutakse partneritega kokkuleppele, otsustab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna osalemise valitsuse moodustamisel erakonna volikogu.