Sotsiaaldemokraat Eduard Odinets valiti Kohtla-Järve linnavolikogu esimeheks

PiretKohalikud omavalitsused

Eduard Odinets

Neljapäeval, 16. veebruaril toimunud erakorralisel istungil valiti Kohtla-Järve linnavolikogu uueks esimeheks sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eduard Odinets.

Odinetsi valimine volikogu esimeheks sai võimalikuks tänu kokkulepitud koostööle Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Eesti Keskerakonna fraktsioonide vahel, millega on liitunud ka mõned fraktsioonitud saadikud. Kokku sai Odinets volikogu esimehe valimisel 15 häält. Kohtla-Järve linnavolikogus on 25 liiget.

Vastvalitud esimehe sõnul tuleb taastada linnavolikogus töörahu, ehitada üles koostööd hiljuti ametisse määratud linnavalitsusega ning liikuda kiiremas korras linnaeelarve vastuvõtmise suunas. „Soovin luua volikogus koostöist õhkkonda kõigi volikogus esindatud poliitiliste jõududega, et asuda täitma võimalikult kiiresti volikogule pandud ülesandeid,“ ütles Odinets.

Esimehe valimine oli tingitud eelnevalt avaldatud umbusaldusest senisele esimehele, mis oli juba teine umbusaldus volikogu juhtkonnale Kohtla-Järvel viimase poole aasta jooksul.

Kohtla-Järve sotsiaaldemokraatide liider Eduard Odinets on kuulunud Kohtla-Järve linnavolikokku 1996. aastast ja olnud seni linnavolikogu häälekaim opositsionäär. Odinets on Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär.