Sotsiaaldemokraatide eelnõu teeb lastekaitsepäevast lipupäeva

Kirill KlausEesti

helmen kütt

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon algatas täna riigikogus eelnõu, mis muudab lastekaitsepäeva 1. juuni lipupäevaks, et lapsed saaksid päris oma riikliku tähtpäeva.

„Läinud aasta lõpul tegi tervelt 19 organisatsiooni riigikogule ettepaneku täiendada pühade ja tähtpäevade seadust ühe lipupäevaga ja kuulutada 1. juuni riiklikuks tähtpäevaks. See väga ilus lapsi väärtustav mõte tuleb nüüd teoks teha. Usun, et juba tänavusel lastekaitsepäeval, milleni on jäänud vähem kui viis kuud, heisatakse kõikjal Eestis riigilipud,“ ütles Helmen Kütt.

Kuna erinevalt emadest, isadest ja vanavanematest lastel oma riikliku tähtpäeva pole, siis on lastekaitsepäeva puudutav seadusemuudatus Küti sõnul igati loogiline ja põhjendatud.

„Eestis on lastekaitsepäeva laiaulatuslik tähistamine sügavalt juurdunud. 1. juuni on oma olemuselt pidupäev, mille keskmes on lapsed. Saagu tavaks ka see, et lapsesõbralik Eesti on sel päeval lipuehteis,“ rääkis Kütt.

Algatusega muuta lastekaitsepäev lipupäevaks tulid ühiselt välja Asenduskodu Töötajate Liit, Avatud Noortekeskuste Ühendus, Lasteaednike Liit, Lastearstide Selts, Eesti Lasterikaste Perede Liit, Linnade ja Valdade Liit, Noorteühenduste Liit, Sotsiaaltöö Assotsiatsioon, Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsioon, Õpilasesinduste Liit, MTÜ Igale Lapsele Pere, MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Oma Pere, SA EELK Perekeskus, SEB Heategevusfond, sotsiaalkindlustusamet, sotsiaalministeerium, Tartu Ülikooli Üliõpilasesindus ja Vabaühenduste Liit.