Sotsiaaldemokraatide esinumber Kesklinnas, Lasnamäel ja Pirital on Jevgeni Ossinovski

PiretValimised

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esinumber Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosades on Tallinna linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski.

Ossinovski sõnul raamistab järgmisi Riigikogu valimisi Ukraina sõda ja sellega kaasnev toimetulekukriis. „Kahtlemata on oluline jätkata senist välis- ja julgeolekupoliitikat, mille keskmes on tihe koostöö meie partnerite ja liitlastega. Ent samal ajal peame rakendama toimivaid lahendusi, et võimaldada inimestel kujunenud sotsiaalmajanduslikus olukorras väärikalt hakkama saada. Sotsiaaldemokraatide jaoks on meie inimeste toimetulek osa ühiskondlikust julgeolekust,“ sõnas Ossinovski.

Eraldi rõhutas Ossinovski keskkonna- ja kliimapoliitika olulisust. Tema sõnul tuleb viia inimtegevus taas planetaarsetesse piiridesse, mis eeldab kasvuhoonegaaside kiiret vähendamist, taastuvenergiale üleminekut, ökosüsteemide taastamist ja metsade raiemahu vähendamist. “Ainult nõnda saame pärandada oma lastele inimväärse elukeskkonna. Just järgmisel Riigikogu koosseisul lasub põhiraskus vajalike otsuste langetamisel 2030. aasta kliimaeesmärkide saavutamiseks,” lisas ta.

Ossinovski on olnud kolme järjestikuse Riigikogu koosseisu liige ning täitnud haridus- ja sotsiaalministri rolli kolmes valitsuses. 2015.–2019. aastal oli Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees.

Ossinovskile järgnevad nimekirjas Tallinna abilinnapead Madle Lippus ja Kaarel Oja, ajakirjanik ja Tallinna linnavolikogu liige Maris Hellrand, keskkonnaministri nõunik ja Tallinna linnavolikogu liige Kirill Klaus, Tallinna Lasteaed Südameke direktor Margit Hiiet, kodanikuaktivist Artjom Dmitrijev, LGBT+ kogukonna eestkõneleja Anette Mäletjärv, ajakirjanik Anne Vetik, õpetaja ja ettevõtja Kristo Siig, heategevusfondi Südamete Soojus aktivist Victoria Erofeeva, kodanikuaktivist Siim Tuisk, koolitaja Jelena Petriläinen, Lasnamäe linnaosakogu liige Aleksander Valdmann ja näitleja Tõnu Oja.

Sotsiaaldemokraatide üleriigiline nimekiri kinnitatakse koos valimisprogrammiga 14. jaanuaril Jõhvis toimuval üldkogul.