Sotsiaaldemokraatide ja minister Mailis Repsi kohtumine keskendub koroonaaegsele koolielule

Kirill KlausHaridus

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna saadikud arutavad täna koos haridusminister Mailis Repsiga seda, millised on koroonaviiruse leviku tingimustes hariduselu valukohad ja kuidas neid lahendada.

„Meie kohtumise eesmärk on kuulata ministri plaane õppetöö ja koolielu korraldamise osas ning pakkuda välja omi ideid. Ärevust tekitaval viiruse leviku ajal ootavad koolijuhid ja õpetajad, samuti õpilased ja lapsevanemad riigilt selgemaid, läbimõeldud ja eri riigiasutuste vahel kokku lepitud sõnumeid. Soovitused ei ole kindlasti piisavad. Ministeeriumi kohus on luua kindlustunne, seda vajavad kõik hariduselus osalejad,“ ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni ja kultuurikomisjoni liige Katri Raik.

Raigi sõnul on õppeaasta küll alanud, aga vastuseta on ridamisi küsimusi. „Distants- ja hübriidõpe on tulnud, et jääda. Õpetajad vajavad siin eelkõige parima praktika ja õppematerjalide koondamist ühte keskkonda. Uues olukorras nõuab eraldi tähelepanu õpetajate tööaja arvestamine ja töö tasustamine. Me ei tohi lubada õpetajate läbipõlemist,“ tõi Raik näiteid üleval olevatest probleemidest.

„Distantsõppe rakendamise puhul tuleb koolidel arvestada ka sellega, et erinevalt kevadest on enamik vanemaid tööl ega pruugi alati oma lapsele õppetöös toeks olla,“ märkis Jaak Juske, kes kuulub samuti kultuurikomisjoni.

Sotsiaaldemokraatide saadikurühma kohtumine Mailis Repsiga algab kell 10 ja kestab tunni.