Sotsiaaldemokraatide ja minister Signe Riisalo kohtumisel võetakse luubi alla hooldusreform

PiretHooldusreform

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon kohtub täna sotsiaalkaitseminister Signe Riisaloga, et arutada hooldusreformi senist kulgu ja üles kerkinud muresid.

„Juulis jõustunud hooldusreformi puhul on tegu põhimõttelise ja väga vajaliku reformiga – esmakordselt suunab riik kümneid miljoneid eurosid hoolekandesse, mis on teinud hooldekodukoha palju kättesaadavamaks. Reformi õnnestumiseks on hädavajalik, et kohalikud omavalitsused ei vähendaks oma senist rahalist panust sotsiaalhoolekandesse, vaid hoopis suurendaksid seda ja pingutaksid igati oma eakate heaolu nimel. Osa omavalitsusi pole kahjuks võtnud neile seadusega ette nähtud kohustusi täie tõsidusega või on koguni riigi eraldatud toetussummadega liialt loominguliselt ümber käinud,” ütles sotsiaaldemokraatide saadikurühma aseesimees Helmen Kütt.

„Ootame, mida planeerib sotsiaalkaitseminister teha, et reform tegelikult ja paremini toetaks abi vajavaid eakaid ja nende lähedasi. Tegu on muredega, mis vajavad lahendust,“ lisas Kütt. Tema sõnul on kohtumisel kavas võtta luubi alla järelevalve reformi läbiviimise ja raha sihipärase kasutamise üle. Ilmselt tõstatub ka hooldekodu tasu piirmäära kehtestamise küsimus.

 Soovime ministrilt selgitusi ka selle kohta, kas ja kuidas arvestatakse toimetulekutoetuse maksmisel inimeste eluasemekuludega, sealhulgas kulutustega elektrile, sõnas Kütt.