Sotsiaaldemokraatide Järva- ja Viljandimaa nimekirja juhivad Lauri Läänemets ja Helmen Kütt

PiretValimised

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Järva- ja Viljandimaa juhatused kinnitasid kaheksanda ringkonna nimekirja Riigikogu valimisteks, esinumbrina kandideerib erakonna esimees ja siseminister Lauri Läänemets, kellele järgneb erakonna aseesimees, Riigikogu liige ja sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt.

Lauri Läänemets ütles, et Riigikogu valimiste peamine teema on kindlasti inimeste elujärg ning tohutu hinnatõusu ja ebakindla majanduse mõju meie inimestele ja ettevõtetele. “Peamine küsimus on, kuidas hoida ära ettevõtete laostumised ja perede vaesumine ning hoopis säilitada ja tagada inimestele palgakasv, mis nende elujärje taas hinnatõusule järele aitaks,” ütles Läänemets.

Ta lisas, et sealjuures on oluline, et suudaksime pakkuda kõigile võrdseid võimalusi ning et oma otsustega ei taastoodetaks juba niigi süvenevat ebavõrdsust. “Eesti julgeoleku alus on inimesed, kes riigist hoolivad ja sellest lugu peavad, julgeolek on aga sidus ühiskond ning inimeste toimetulek, mis tähendab paratamatult, et parempoolne nähtamatu käe juhitud ning abituseni õhukeseks tõhustatud riigi aeg on möödas.”

Helmen Kütt ütles, et Järva- ja Viljandimaa nimekiri on saanud kogemustelt ja elualadelt lai. Nimekirjas on nii haridus-, kultuuri-, sotsiaal-, noorte- kui ka siseturvalisuse ja riigikaitsevaldkonnast, samuti on ettevõtjaid, vabatahtlikke ja kogukonnaaktiviste. “Meie jaoks on oluline, et piirkonda esindaksid kandidaatidena ja saadikutena inimesed, kes väärtustavad kohalikku elu ning on selle nimel tegutsenud ja oma tegudega end selles tõestanud.”

Küti sõnul on sotsiaaldemokraadid viimase nelja aasta jooksul Riigikogus end tõestanud jõuna, kes seisab inimeste ja Eesti arengu eest ning seda igas piirkonnas. “Oleme seisnud hariduse kättesaadavuse ja inimeste palkade eest, algatanud väga olulisi muudatusi hoolekandes ja tervishoius. Meie eestvõttel saab hooldekodukoht inimestele pensioni eest kättesaadavaks ja tõusevad lapsetoetused ning aastakümneid muutumatuna püsinud üksikvanema toetus,” rääkis Kütt.

Järva-Viljandimaal kandideerivad ka endine Paide linnapea Eimar Veldre, ettevõtja ja Viljandi linnavolikogu liige Kris Süld, endine Naiskodukaitse instruktor Tene Metsma, Toronto Peetri koguduse õpetaja ja EELK Põhja-Ameerika praost Mart Salumäe, Naiskodukaitse instruktor ja endine noorteaktivist Birgit Sitska, Türi vallavanem Kati Nõlvak ja Viljandi abilinnapea Tonio Tamra.

 

Sotsiaaldemokraatide üleriigiline nimekiri kinnitatakse koos valimisprogrammiga 14. jaanuaril Jõhvis toimuval üldkogul.