Sotsiaaldemokraatide juhina jätkab Lauri Läänemets

PiretErakond

Täna Paides toimunud sotsiaaldemokraatide üldkogul valiti kaheks järgmiseks aastaks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees, aseesimehed ning juhatuse liikmed.

Erakonna esimeheks valis üldkogu tagasi Lauri Läänemetsa ning aseesimeesteks kinnitati Riina Sikkut, Jevgeni Ossinovski, Tanel Kiik, Anti Allas ja Lauri Paeveer.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatusse kuuluvad veel Marina Kaljurand, Madis Kallas, Priit Lomp, Eduard Odinets, Helmen Kütt, Jaak Aab, Eiki Nestor, Katri Raik, Maris Neeno, Maris Sild ja Anto Liivat, samutisõsarorganisatsioonide esindajad: Noorte sotsiaaldemokraatide esindajana Birgit Sitska, Vanemate Sotsiaaldemokraatide esindajana Tiit Tammsaar, Naiskogu Kadri esindaja Eve Kislov.

Erakonna peasekretärina jätkab üldkogu heakskiidul Reili Rand.

Esimehe Lauri Läänemetsa sõnul on hea meel näha uues juhatuses nii kogenud tegijaid kui uusi tulijaid. “Sotsiaaldemokraatide tugevus seisneb ühtsuses ja meeskonnatöös. On ainult rõõm, et meil on nii palju pühendunud ja aktiivseid inimesi, kes tahavad Eesti tuleviku osas kaasa rääkida ja oma panuse anda. Uue juhatuse kaheaastase ametiaaja peamine ülesanne on tugeva tulemuse saavutamine kohalike omavalitsuste valimistel üle Eesti ning vundamendi ladumine riigikogu valimisteks 2027. aastal, et sotsiaaldemokraatidest saaks valitsuse juhterakond.”