Sotsiaaldemokraatide nimekirja Valgas juhivad Kalev Härk ja Rein Randver

Ann VaidaValgamaa

SDE Valga ja Tõlliste osakonnad valisid kohalike valimiste eel tulevase Valga vallavolikogu esimehe kandidaadiks Rein Randveri ja Valga vallavanema kandidaadiks Kalev Härki.

Erakonna esimees, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kommenteeris otsust: „Olen Randveri ja Härki edukat koostööd jälginud juba aastaid. Usun, et just nende juhitud meeskond suudab pärast haldusreformi seista ühtse ja tugeva omavalitsuse kujunemise eest, uue Valga inimeste eest.“

Valga piirkonna sotsiaaldemokraadid juhivad oma otsusega tähelepanu sellele, et ees ootavad just vallavolikogu valimised, kus rahvas saab valida volikogu, mis nimetab hiljem ametisse vallavanema.

„Usun, et oleme suutnud aastate jooksul tõestada – usaldades meile, sotsiaaldemokraatidele, omavalitsuse juhtimise, siis meie oma lubadused ka täidame,“ sõnas Kalev Härk, tuues näiteks kolemajade lammutamise Valgas.

Rein Randver rõhutas, et uues 27-liikmelises volikogus tuleb keskenduda oma valla inimeste kaasamisele ning võrdsete võimaluste loomisele kõigile vallaelanikele, sest iga inimene on väärtus.

„Igal pool Valga vallas peavad olema tagatud tingimused inimväärseks eluks – nii maapiirkondades kui ka linnas,“ kinnitas Randver.

Valga linnavolikogu valis sotsiaaldemokraat Kalev Härki esmakordselt Valga linnapeaks 2011. aasta märtsis ja selles ametis töötab ta praeguseni. Enne seda oli ta Valga maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhatajana ning aastatel 2007- 2010 täitis Härk Valga maavanema kohuseid.

Rein Randver on praegu Tõlliste vallavolikogu esimees. Varasemalt on ta olnud Riigikogu X ja XII koosseisu liige, aastatel 1992–2003 töötas Valga Maavalitsuses abimaavanema ja maavanemana ning 2006–2007 oli keskkonnaminister.