Sotsiaaldemokraatide Pärnumaa esinumber on Peep Peterson

PiretValimised

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esinumber Pärnumaal on tervise- ja tööminister Peep Peterson, kellele järgneb režissöör ja näitekirjanik Gerda Kordemets.

Peterson avaldas heameelt, et läheb Pärnus valimistele vastu tugeva ja mitmekülgse meeskonnaga. “Meie nimekirjas kandideerivad väga erinevad, aga väga sisukad inimesed, igaüks meist vaatab natuke oma suunas,” tõdes Peterson. Tema sõnul on moodustatud mitmekülgne komplekt. “Loodame end ka sellega tõestada, üksteist hoida ja kokku hoida. Meie tublid kandidaadid toovad ilmselt Pärnus parima tulemuse, mis sotsiaaldemokraadid kunagi Pärnus on teinud.”

Peterson tõi välja, et Pärnus on sotsiaaldemokraatidele kõige olulisem teema palk ning töötatakse selle nimel, et transpordiühendused paraneksid ja et näiteks tulevikus saaks rongiga 45 minutiga Tallinnasse või Riiga. “Ühenduste paranemine toob juurde töökohti ning linna elama eri valdkondade eksperte ja spetsialiste. Minu unistus on, et Pärnusse tuleks veelgi rohkem kultuuri ja üritusi,” rääkis Peterson. Kiired ühendused tagaksid, et turismisektor suudaks maksta konkurentsivõimelist palka. “Soovin, et inimesed ei peaks madalhooajal kolima kas Tallinna või otsima tööd mujal. Pärnu on imeline linn, kus elada. Seisame selle eest, et palgad kasvavad ning inimesed saavad inflatsioonirallis eluga hakkama.”

Erakonna Pärnumaa piirkonna esimees Jana Ristimets ütles, et tal on hea meel nimekirja üle, mis katab väga erinevaid valdkondi haridusest sotsiaalvaldkonnani. “Eriti hea meel on selle üle, et meeskonnas on n-ö vanu tuntud sotsiaaldemokraate, aga ka täiesti uut verd mitme noore ja tegusa inimese näol.” Ristimets on nimekirja ankur ning tunneb suurt vastutust, et sotsiaaldemokraadid teeksid sel korral Pärnus korraliku tulemuse. “Vaid nii saame ellu viia asju, mille eest seisame,” lisas ta.

Pärnumaal kandideerivad veel ka kodanikuliikumise Kõigi Eesti kaasasutaja, ajakirjanik ja meediaettevõtja Silver Tambur, Tõstamaa tervisekeskuse perearst Madis Veskimägi, Rail Balticu koordinaator ja Pärnus üles kasvanud Kristjan Kaunissaare, pikaaegne kultuuritöötaja ja Pärnu Vabakooli õppejuht Eha Ristimets, AS Mako juhatuse liige, endine Vändra päästekomando pealik ja endine Põhja-­Pärnumaa vallavanem Rein Kontus, filmimees ja kultuurivisionäär Mark Soosaar, erakonna Pärnumaa piirkonna esimees Jana Ristimets.

Sotsiaaldemokraatide üleriigiline nimekiri kinnitatakse koos valimisprogrammiga 14. jaanuaril Jõhvis toimuval üldkogul.