Sotsiaaldemokraatide perehüvitiste eelnõu jõuab riigikogu täiskogu ette

digiUncategorized

Riigikogu suur saal asub täna arutama sotsiaaldemokraatide eelnõu, mis tõstab esimese ja teise lapse toetuse tänaselt 60 eurolt 100 euroni ja millest on saanud omamoodi alternatiiv sellele perehüvitiste seaduse muutmise eelnõule, mis läbis esimese lugemise esmaspäeval.

„Algatasime oma eelnõu juba 22. märtsil, et parandada keerulisel ajal lastega perede heaolu ning pakkuda neile kaitset püstloodis tõusvate hindade vastu. Ühtpidi on hea meel, et tänaseks on lastetoetuse suurendamise ettepanekul laialdane poliitiline toetus. Teisalt on 12. mail riigikogule üle antud perehüvitiste  muudatuste peamiseks eesmärgiks mitte mure laste pärast, vaid valitsuse kukutamine, mis sundis sotsiaaldemokraate sellest eelnõust distantseeruma. Lapsed ei tohi olla poliitmängude etturid,“ ütles Heljo Pikhof.

Sotsiaaldemokraadid seisavad Pikhofi kinnitusel ühemõtteliselt lastega perede parema toimetuleku eest. „Kindlasti saab meie eelnõu paremaks teha – oleme siin valmis koostööks teiste erakondadega. Hinnatõusud ei näita vaibumise märke ja ees seisavad veelgi raskemad ajad, mistõttu peab riik võimalikult ruttu lastega peredele appi tulema,“ rääkis Pikhof.

Lastetoetuse suurendamine aitab ühtlasi vähendada vaesuses elavate laste arvu ja omab positiivset mõju sündimusele, lisas Pikhof.