Sotsiaaldemokraatide ravimiseaduse eelnõu vastu hääletanud võtsid endale apteegiturul toimuva eest vastutuse

Kirill KlausApteegireform

Riigikogu lükkas kolmapäeva õhtul valdavalt valitsusliidu saadikute häältega tagasi sotsiaaldemokraatide eelnõu, mille eesmärgiks oli kindlustada, et ükski Eesti piirkond ei jääks 1. aprillist apteegita ja tagada apteegireformi sujuv rakendumine.

Sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski kinnitusel võtsid need 54 riigikogu liiget, kes eelnõu maha hääletasid, endale täisvastutuse selle eest, kui mõne Eesti paiga inimesed peaksid aprillis ajutiselt ravimiteta jääma.

Jevgeni Ossinovski, Riina Sikkuti ja Helmen Küti eelnõu järgi saanuks ravimiamet õiguse anda kuni 2021. aasta 1. jaanuarini ajapikendust neis kohtades, kus apteegireformi jõustudes ei ole tänaseks nõuetele vastavat apteeki. Jaanuari lõpus oli Eestis selliseid paiku 35, kõik väljaspool suuri linnu. „Kuna koalitsioonipoliitikud on andnud sügisest saadik signaale, et reform jääb ära, ning teinud kaks ebaõnnestunud katset juba viis aastat tagasi tehtud otsus ümber pöörata, siis valitses turul ebakindlus ja segadus. Seega on mõistetav, et proviisorid ei soovinud võtta endale finantsilisi ja juriidilisi kohustusi,” selgitas Ossinovski.

Sotsiaaldemokraatide eelnõu oleks jõustudes andnud Ravimiametile reformi lõplikuks ja sujuvaks rakendamiseks vajaliku instrumendi ja taganud, et apteegireformi tulemusel ei jääks ükski Eesti asula apteegita.