Sotsiaaldemokraatide saadikurühm külastab Saaremaad

PiretSaaremaa

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed on täna visiidil Saaremaal, kus toimuvad kohtumised, õpetajate, kultuuri- ja sotsiaaltöötajate, ettevõtjate ning vallajuhtidega.

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimehe Indrek Saare sõnul on Saaremaale alati hea tulla. „Eestimaal on iga kant isemoodi kena, aga minu jaoks on Saaremaa muidugi eriti kena. Just  praegusel pöörasel ajal on vaja inimestele koha peal silma vaadata ja mõista, mismoodi tunnetatakse viimaste aastate suuri muutuseid Eestimaa erinevais paigus ja milliseid lahendusi oodatakse,“ ütles Saar.

Saadikud külastavad muuseas Saarte koostöökogu, Eesti Meretööstuse Liitu, Puuetega Inimeste koda,  Kuressaare teatrit ja kahte hooldekodu. Nii Kuressaare haigla kui Saaremaa Valsi nime kandvas hooldekodus tuleb vaatluse alla sotsiaaldemokraatide eestvedamisel ellu kutsutud hooldusreform, mis stardib järgmise aasta juulis.

Õpetajatest riigikogu liikmed Jaak Juske ja Toomas Jürgenstein annavad õpilastele tunde Kuressaare koolides. Lisaks külastatakse Laurentiuse kirikut.

Saare, Juske ja Jürgensteini kõrval teevad visiidi Saaremaale kaasa ka Eduard Odinets ja Reili Rand ning erakonna aseesimees Lauri Paeveer. Reedel on Saaremaal ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees ja siseminister Lauri Läänemets, kultuuriminister Piret Hartman ja keskkonnaminister Madis Kallas, kelle päevakava on samuti tihe.