Sotsiaaldemokraatide tänukringlid jõuavad tänavu lasteaedadesse lastekaitsepäeval 

digiUncategorized

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikmed külastavad kas tänasel lastekaitsepäeval või lähipäevadel lasteaedasid, et tunnustada lasteaiaõpetajaid töö eest, mida nad teevad Eesti laste ja Eesti tuleviku heaks. Traditsiooniliselt on sotsiaaldemokraatidel kaasas kringlid.

„Oleme alates 2002. aastast käinud igal aastal 8. märtsil lasteaedades ja viinud lasteaiaõpetajatele tänutäheks kringli. Tervisekriis lükkas sel aastal meie üle-eestilise aktsiooni ligi kolm kuud edasi, aga ka 1. juuni on imeilus päev õpetajate tänamiseks ja kuulamiseks, kuidas neil läheb,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar.

Saare sõnul on sotsiaaldemokraadid kõigi nende aastate vältel seisnud selle eest, et ühiskonnas väärtustatakse laiemalt lasteaednike rolli meie laste kasvatamisel. „Oleme pingutanud selle nimel, et lasteaiaõpetaja palk jõuaks järele kooliõpetaja töötasule. 2019. aastaks õnnestus välja võidelda see, et riik eraldas omavalitsustele täiendavalt palgarahaks 15 miljonit eurot. Eriti oluline on nende töö hindamine praegu, kus valitsus on astumas lastevaenulikke samme – laste huviringide toetust on kavas kärpida lausa poole võrra. Me ei lepi laste ega õpetajate arvelt koonerdamisega,“ märkis Saar.