Sotsiaaldemokraatide valimisnimekirja veavad Pärnus Tarand, Viik ja Kaljuste

Ann VaidaErakond, Pärnumaa

Pärnu sotsiaaldemokraatide esikolmikus on europarlamendi saadik Indrek Tarand, Saarde vallavolikogu juht Kadri-Aija Viik ja Pärnu viimane maavanem Kalev Kaljuste.

Pärnumaa esinumber, Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand andis sügisel nõusoleku kandideerida Riigikogu valimistel sotsiaaldemokraatide esinumbrina Pärnumaal. „Sotsid on alati oma väärtustele truuks jäänud, kaitstes isikuvabadusi ja seistes nõrgemate eest. Mulle teeb au vedada siinset nimekirja, mis koosneb Pärnumaa tublidest ja sihiteadlikest sädeinimestest. Liialdamata on seekordne sotside nimekiri saanud siin üle aegade üks tugevamaid,“ rääkis Tarand.

Nimekirja teine number, Saarde vallavolikogu esimees Kadri-Aija Viik põhjendas oma otsust kandideerida Riigikokku sooviga kõigi elu puudutavate üleriigiliste otsuste juures senisest enam kaasa rääkida. „Ainult virisemisest, et miski ei meeldi, pole mingit kasu, tegutsemine on iga kodaniku võimalus ja kohustus,“ kommenteeris Viik. Ta valis sotsid, sest nende mõtteviis sobib kokku tema väärtushinnangute ja põhimõtetega. „Poliitilist tegevust meil üldiselt taunitakse ja halvustatakse. Kinnitan, et olen ikka seesama inimene. Panen õla alla ja tahan, et asjad tehtud saaks,“ ütles ta.

Praegust rahandusministeeriumi regionaalhalduse talituse juhti Kalev Kaljustet, piirkonna kolmandat numbrit, teatakse nii Tootsi vallavanema kui ka Pärnumaa viimase maavanemana. „Olen alati seisnud selle eest, et Pärnumaal oleks elu parem, ning Riigikogus saan oma kodukandi arengule veel rohkem kaasa aidata,“ lausus Kaljuste. Temagi lubab panustada sellesse, et aidata ühiskonna nõrgemaid tugevamatele järele.

Nimekirja kuuluvad veel MTÜ Pärnu Lahe Partnerluskogu tegevjuht Mercedes Merimaa, Tõstamaa perearst Madis Veskimägi, Sauga Avatud Noortekeskuse juhataja Reelika Rüütli, Pärnu sõudeklubi noortetreener Tatjana Jaanson, Riigikogu esimehe Eiki Nestori nõunik Anet Tomašpolskaja ning kauaaegne kogukonna juht, täna pensionil olev Jaan Krinal.