Sotsiaaldemokraatide välismaa piirkonna esimeheks valiti Sille Kroon

PiretErakond

Sotsiaaldemokraatide välismaa piirkond valis sel nädalal toimunud koosolekul piirkonna esimeheks muusikaõpetaja Sille Krooni. Aseesimeesteks valiti ettevõtjad Priit Kivi ja Vladislav Veližanin.

Hispaanias talvituv Sille Kroon lõi eelmise aasta novembris Hispaania osakonna sooviga hoida sidet oma kodumaaga ning ärgitada sealseid eestlasi arutlema päevapoliitiliste teemade üle. „Sotsiaaldemokraatide välismaa piirkonna juhtimisel on mu soov ja eesmärk jätkuvalt sama. Peale selle arvan, et välismaal elavad eestlased saavad anda erakonnale lisaväärtust välise pilgu läbi,“ rääkis Kroon.

Tema sõnul saab Eestist eemal elades tuua välja olulisi kitsaskohti olles samal ajal kodumaa maksumaksja. „Saame oma kogemusi ja mõtteid jagada näiteks tervishoidu puudutavatel teemadel, aga ka laste kasvatamisega seotud küsimustes, vanemate ja vanavanemate toetamises jne.“ Tema sõnul on oluline, et ka välismaal elavad eestlased ei kaotaks sidet kodumaa poliitikas toimuvaga.

Piirkonna aseesimeheks saanud ettevõtja Priit Kivi ütles, et keerulistel aegadel peab kogu Eesti kokku hoidma nagu suur pere. „Vajadusel tuleb rääkida kõigest ja selgitada teemasid ilma eelarvamusteta. Suhtlemine pereliikmete vahel on võti, mis loob kodurahu ja turvatunde,“ selgitas ta. Kivi arvates ongi siinkohal võtmeroll organisatsiooni kasvatamisel, suhtlemisel ja sotsiaaldemokraatliku mõtteviisi selgel edastamisel.

Sille Kroon on viie lapse ema, koorijuht ja muusikaõpetaja. Ta on aktiivne kogukonna liige ja on saanud oma töö eest Keila linna kultuuripreemia.

Priit Kivi elab Hispaanias juba 25 aastat ning on ettevõtja ja kirjanik.

Vladislav Veližanin elab Madridis ning on noor ja aktiivne erakonna liige. Ta on meedia- ja kommunikatsioonivaldkonna ettevõtja.

Sotsiaaldemokraatide välismaa piirkonda kuuluvad Hispaania ja Belgia osakonnad. Piirkonnal on plaanis luua ka teistesse riikidesse uusi osakondi.