Sotsiaaldemokraatide venekeelne ühendus taunib Venemaa agressiooni Ukraina vastu

digiUkraina

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna venekeelne ühendus taunib Venemaa alustatud sõda Ukraina vastu ning tänab kõiki eestimaalasi, kes on agressiooni suveräänsele riigile üheselt hukka mõistnud ning ühel või teisel moel aitavad hätta sattunud ukrainlasi.

„Oleme solidaarsed Ukrainaga ning toetame tema territoriaalset terviklikkust. Relvastatud agressioon riigi vastu, kes ei ole kedagi rünnanud, on vastuvõetamatu. Kui keegi sama reetlikult tuleks kallale mõnele teisele riigile, kaasarvatud Venemaale või Valgevenele, astuksime samuti selle vastu nagu praegu seisame vastu Ukraina kallaletungile,“ ütles oma kõnes ühenduse üldkogul selle president Kirill Klaus.

Klausi sõnul ei anna sisekonflikti olemasolu ükskõik mis riigis kellelegi õigust alustada selle riigi vastu sõda. Viited, et keegi kunagi on samuti rikkunud rahvusvahelist õigust, ei saa õigustada Ukraina territoriaalse terviklikkuse rikkumist ning sõda alustamist selle riigi vastu Venemaa poolt.

„Me täname Eesti elanike, kes mõistavad hukka agressiooni Ukraina vastu ning igati aitavad hätta sattunud inimesi. Aitäh kõigile, kes ei pane võrdlusmärki venekeelsete inimeste ning Venemaa presidendi Vladimir Putini vahel. Tema on alustanud sõda ning vedas alt oma inimesi nii Venemaal kui teistes riikides. Me palume kõiki, kes ei toeta agressiooni Ukraina vastu, mitte jääda vaikima, vaid julgelt öelda seda välja teile sobivas vormis. Sellisel murrangulisel ajal ei tohi elada põhimõttel „mind see ei puuduta, ma olen poliitikast kaugel,““ ütles Klaus.

Tema sõnul kutsub Sotsiaaldemokraatliku Erakonna venekeelne ühendus kõiki Venemaa juhtkonna tegevuste õigustajaid panema ennast nende Ukraina inimeste asemele, kes ei ole millestki süüdi, kaasa arvatud laste, naiste, eakate ning ka nende asemele, kes relv käes kaitsevad oma kodumaad ning kes kannatavad ja hukkuvad selles tapatalgus.

„Olukord Ukrainas ei ole kahjuks veel lahendust saanud. Kuid see ei tähenda, et Venemaa võimud tohivad alustada sisuliselt Kolmanda maailmasõda ettearvamatute katastroofiliste tagajärgedega. See ei ole lihtsalt vastutustundetu, see on inimsusvastane kuritegu,“ rõhutas Kirill Klaus.

Märtsi alguses tuli sotside venekeelse ühenduse juhatus välja ka avaldusega Ukraina toetuseks.