Sotsiaaldemokraatide venekeelse ühenduse juht: Kõlvart peab tallinlastele selgitama, mida ta on EKRE-le lubanud toetuse eest volikogus

Kirill KlausTallinn

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkond ning vastloodud venekeelsete ühenduse juht Kirill Klaus nõuavad Tallinna linnapealt Mihhail Kõlvartilt selgitusi EKRE-ga tehtava koostöö osas Tallinnas ning kuulduste kohta, et EKRE-le on lubatud linnavolikogu aseesimehe koht, mis praegu kuulub Mart Luigele Isamaast.

Nagu ka Eesti Päevaleht oma tänases analüüsis märkis, toetas EKRE fraktsioon Mihhail Kõlvarti juhitud linnavalitsuse koostatud eelarvet. Eelarve poolt hääletasid kõik EKRE saadikud, kes kohal olid.

Sotsiaaldemokraatide Tallinna piirkond ning venekeelse ühenduse juht Kirill Klaus leiavad, et Mihhail Kõlvart peab tallinlastele selgitama, milles seisneb Keskerakonna koostöö EKRE-ga pealinnas.

„Seda, et Keskerakond teeb EKRE-ga võimuliidu moodustamise järgselt paremäärmuslike populistidega koostööd ka Tallinnas, on pikalt spekuleeritud. Linnaeelarve hääletus volikogus aga pakub sellele mustvalgel tõestust. Linnapea Mihhail Kõlvart peab tallinlastele ausalt rääkima, milles seisneb koostöö EKRE-ga Tallinnas, milliseid kokkuleppeid on sõlmitud ja mida EKRE-le on Kõlvarti toetamise eest vastu lubatud,“ leidis Kirill Klaus.

Sotsiaaldemokraadid juhivad tähelepanu, et Kõlvarti juhitud keskerakondlastel ei ole Tallinna volikogus häälteenamust. Linnavalitsust on hääletustel toetanud endine reformierakondlane Deniss Boroditš, kellele peamiselt keskerakondlastest koosnev nõukogu andis hiljuti kõrgepalgalise töökoha Tallinna Ühistranspordi AS-i juhatuse esimehena. Kuid juba Kõlvarti linnapeaks valimisel sai ta rohkem kui 40 häält. Juba siis arvati, et kevadel Keskerakonna ja EKRE moodustatud võimuliidu loomisel lepiti kokku
ka koostöös Tallinnas.

„Linna ei saa juhtida salaprotokollide alusel. Tallinlased peavad teadma, milles on linna tasemel moodustatud liidus Keskerakonna ja paremäärmusliku EKRE vahel kokku lepitud. EKRE-le ei ole seni antud kõrgeid ametikohti, kuid kuluaarides on räägitud sellest, et tuleval aastal kaotab Keskerakonna
toel linnavolikogu aseesimeheks valitud Mart Luik Isamaast oma ametikoha ning selle saab Helle-Moonika Helme. Kas need kuuldused vastavad tõele ning Keskerakond on tõesti valmis toetama linnavolikogus nende valijaid tibladeks ja parasiitideks sõimanud erakonna kandidaati?“ ütles Klaus.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna Tallinna piirkond palus Tallinna linnavolikogu fraktsioonil koostada ka vastav arupärimine linnavolikogus, et kohustada Kõlvartit selgitama linna juhtimise küsimusi volikogu ees.