Sotsiaaldemokraatide volikogu keskendub ohus olevale pensionisüsteemile

Kirill KlausErakond

Laupäeval on Tallinnas koos Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu, mis tõstab fookusesse valitsuse plaani kaotada üleöö ära kohustuslik kogumispension, mis võib viia kogu pensionisüsteemi lagunemiseni.

Enne volikogu toimub sotsiaaldemokraatide korraldusel arutelu „Kuhu viib meid teise samba lammutamine?“, mille peaesinejaks on Eesti Panga endine president Ardo Hansson. Ettekannetega astuvad üles ka eelmine riigikogu esimees ja endine sotsiaalminister Eiki Nestor ning riigikogu liikmed Riina Sikkut ja Helmen Kütt, kes samuti on endised ministrid.

„Tänane, hoolega üles ehitatud ja kolmele sambale toetuv pensionisüsteem on 17 aastat vana ning üldjoontes korralikult toiminud. Selle asemel, et tegeleda süsteemi paremaks muutmisega, on valitsus võtnud ette lõhkumise tee. Tegu on teemaga, mis puudutab sügavuti kogu ühiskonda ja mis nõuab erakondadeüleseid otsuseid. Sotsiaaldemokraadid ei ole nõus sellega, et kildkond poliitikuid läheb läbi suruma seadust, mis seab ohtu sadade tuhandete inimeste väärika vanaduse ning paneb tulevikus lisakoormuse tänaste noorte õlule,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär Rannar Vassiljev.

Volikogul on plaanis võtta vastu pensioni teist sammast puudutav poliitiline avaldus. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar annab ülevaate poliitilisest olukorrast ja vaatab „otsa“ algavale riigikogu sügisistungjärgule.

Pensionidebatt Meritoni hotelli konverentsikeskuses algab 7. septembril kell 11 ja lõpeb kell 13. Sotsiaaldemokraadid alustavad oma volikoguga sealsamas kell 14.