Sotsiaaldemokraatide volikogu tähelepanu all on Euroopa Parlamendi valimised ja erakonna uus majandusprogramm

PiretErakond

Sotsiaaldemokraadid peavad homme Tartus volikogu, et arutada erakonna Euroopa Parlamendi valimisprogrammi. Volikogu koosolekule eelneb põhjalik majandusdebatt, kus kõnedega astuvad üles ka mitu eksperti.

Töise poliitpäeva juhatab sisse Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Lauri Läänemetsa kõne.

“Euroopa Parlamendi valimised lähenevad ja  Euroopa kultuuripealinnas toimuv volikogu on oluline tähis teel valimistele. Meie fookus on valimisprogrammi projektil, mis ootab nüüd tagasisidet ja ettepanekuid. Sotsiaaldemokraatide valimisprogramm tuleb kinnitamisele 16. märtsil Paides peetaval erakonna üldkogul. Majandusarutelust peaksid aga kooruma värsked ideed erakonna uude majandusprogrammi, mis on samuti koostamisel,“ ütles sotsiaaldemokraatide volikogu juhataja Eduard Odinets.

Majandusarutelu avab Eesti Panga nõukogu esimees Urmas Varblane, kes räägib Eesti majanduse hetkeseisust ja võimalustest. Endise regionaalministri, riigikogu liikme Jaak Aabi ja riigikogu majanduskomisjoni esimehe Priit Lombi ettekanded on pühendatud regionaalsele majandusele. Ringmajanduse ekspert Kadi Kenk ning regionaalminister ja varasem keskkonnaminister Madis Kallas käsitlevad keskkonna ja majanduse seoseid. Energeetika blokis astuvad üles Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna juht  Lauri Tammiste ja riigikogu sotsiaaldemokraatide saadikurühma esimees Jevgeni Ossinovski ning innovatsiooni omas Tartu Ülikooli teadus- ja innovatsioonipoliitika professor Kadri Ukrainski ja EBSi õppejõud Anto Liivat.